«Батьківщина» категорично проти скасування мораторію на продаж землі, – Сергій Соболєв

Фракція «Батьківщина» виступає категорично проти того, щоб парламент скасовував раніше ухвалене рішення про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Про це заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв з парламентської трибуни під час розгляду проекту Постанови про скасування рішення Ради від 7 грудня 2017 року про ухвалення в першому читанні за основу та в цілому проекту Закону України про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (7350-П).

Парламентарій зазначив, що за 27 років жодна влада в Україні так і не створила правила цивілізованого розпорядження землями сільськогосподарського призначення.

«Сьогодні Верховна Рада має ухвалити ключове рішення щодо землі і нарешті за рік створити цивілізований ринок для фермерів, а не для латифундистів, чиї родичі наразі виходять на парламентську трибуну. Латифундисти щодня відбирають сотні тисяч гектарів землі у селян», – наголосив він.

Політик звернув увагу на те, що останній випадок земельного рейдерства стався у Кіровоградській області, «коли за одну ніч горе-нотаріус під певного латифундиста переписав 300 гектарів землі, відібравши у людей останнє, що в них є».

«Це і є ваша мета, щоб скасувати сьогодні продовження мораторію», – обурився народний депутат.

До того ж Сергій Соболєв нагадав, що фракція «Батьківщина», окрім запровадження продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на п’ять років, пропонувала заборонити емфітевзис, а також так звані ф’ючерсні контракти відчуження землі. Проте ця пропозиція не була підтримана, зауважив він.

Заступник голови фракції запропонував парламенту повернутися до цього законопроекту «Батьківщини» та на перехідний період заборонити будь-які способи відчуження земель сільгосппризначення, що «дозволить якісно підготуватися до офіційного ринку землі, коли її володарем буде фермер, а не латифундисти».

У результаті за скасування вже ухваленого мораторію на продаж землі фракція «Батьківщина» не дала жодного голосу. Верховна Рада не підтримала запропоновану постанову.

Нагадаємо, 7 грудня «Батьківщина» спільно з фермерами, приватними землевласниками, представниками аграрних профспілок та небайдужими до долі своєї країни громадянами вийшла до Верховної Ради на мітинг з вимогою продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Завдяки «Батьківщині» Верховна Рада проголосувала за продовження на рік мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова