«Батьківщина» пропонує підвищити стипендії та щорічну допомогу дітям-сиротам

«Батьківщина» пропонує підвищити розміри стипендії та щорічної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Відповідний законопроект про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо підвищення розмірів стипендії та щорічної допомоги (№7508) зареєстрували народні депутати Юлія Тимошенко, Сергій Євтушок, Іван Крулько та Вадим Івченко.

Зазначимо, що у статті 8 Закону України передбачалось підвищення розміру стипендії на 50% (від розміру стипендії у відповідному ВНЗ) та виплата щорічної допомоги в розмірі трьох місячних стипендій для придбання навчальної літератури.

Проте ці норми було вилучено Законом України від 06.12.2016 №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» у порушення статті 22 Конституції України. Також цим законом передбачалося, що саме Кабмін визначатиме розміри цих виплат.

Законопроект депутатів від «Батьківщини» №7508 передбачає  відновлення виплати підвищеного розміру стипендії та щорічної грошової допомоги  дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Наразі в Україні, за даними Держстату, налічується понад 70 тис. таких дітей.

«Ухваливши цей законопроект, ми забезпечимо підвищення рівня соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Таким дітям повинна виплачуватися соціальна стипендія, яка щонайменше на 50% вища за розмір звичайної стипендії. Також повинна виплачуватися щорічна допомога до кінця навчання на придбання навчальної літератури у розмірі не менше трьох місячних стипендій», – зауважив Вадим Івченко.

Як зазначається у пояснювальній записці, додаткові видатки на виплату стипендій можуть бути профінансовані за рахунок зменшення видатків, які передбачені на 2018 рік для реставрації Маріїнського палацу у м. Києві на суму 200 млн грн, що не є першочерговими.

 Читайте також:

«Батьківщина» пропонує підвищити стипендії студентам із шахтарських родин

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова