«Батьківщина» пропонує надати соціальний захист дітям-жертвам російської агресії

Держава має забезпечити лікування, реабілітацію та соціальний захист дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту на Сході України, а також стали інвалідами.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, презентуючи на Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту законопроект №6510-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів».

«Через російську агресію та воєнні дії на Донбасі близько тисячі дітей поранено та зазнали ушкоджень, зокрема психологічних. Вони потребують реабілітації, медичної допомоги та підвищення соціального захисту», – зазначив він.

Саме тому проектом закону «Батьківщини», який підтримав відповідний комітет, пропонується надати низку пільг таким дітям. Зокрема, йдеться про  одноразову компенсацію у вигляді 12 прожиткових мінімумів на місяць, коли відбулось ушкодження здоров’я, про безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до них для дитини і супроводжуючої особи, позачергові госпіталізація, обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах, аптеках, забезпечення лікування за кордоном у разі необхідності.

Для дітей, які отримали інвалідність унаслідок поранень та інших ушкоджень під час бойових дій та збройних конфліктів, у документі передбачаються наступні пільги: безкоштовне виховання (утримання) дітей не старше  8 років у державних і комунальних дитячих садках і щомісячна грошова допомога, безоплатний проїзд у межах України на всіх видах транспорту (окрім таксі) до місця лікування (реабілітації) та назад (за направленням медзакладів) з правом позачергового придбання квитів, безкоштовне харчування у школах, ПТУ і вишах, щорічне забезпечення дитини-інваліда та одного з батьків путівкою протягом двох місяців, державна соціальна допомога дітям віком до 18 років, допомога на оздоровлення тощо.

«Якщо парламент ухвалить цей закон, у 2017 році потрібно буде 59 мільйонів гривень. Це не та ціна і не той випадок, на чому маємо економити», – підсумував Іван Крулько.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова