«Батьківщина» пропонує формувати ЦВК за новим принципом, – заява партії

Виходячи з того, що Центральна виборча комісія – це незалежний орган, який організовує та проводить вибори, забезпечує їх чесність, прозорість та дотримання демократичних процедур, фракція «Батьківщина» виступає з пропозицією застосувати абсолютно новий підхід до формування ЦВК.

Подання, нещодавно внесене президентом, ми вважаємо неприйнятним, оскільки, за аналізом громадських організацій, 11 з 14 поданих осіб так чи інакше пов’язані з Петром Порошенком. Це створює ґрунт для можливих фальсифікацій.

«Батьківщина» пропонує позбутися ризиків політичного впливу на незалежний орган і сформувати новий склад Центральної виборчої комісії таким чином, щоб у ньому, відповідно до закону, були представлені по 1 кандидатурі від усіх фракцій та груп чинної Верховної Ради (6 фракцій та 2 групи), а решта вакансій посіли представники громадянського суспільства, які забезпечать рівновіддаленість від політиків.

Кількість людей у поданні не повинна перевищувати кількість наявних вакансій у складі ЦВК. Компромісні рішення мають бути знайдені фракціями та президентом до внесення подання, а не під час голосування.

Як відомо, на даний момент у Центральній виборчій комісії підлягають ротації 13 членів з 15. Президент 23 січня вніс подання на новий склад ЦВК, у якому всупереч закону не були представлені кандидати від «Батьківщини». Після критики всередині і за межами України (заяви Опори, ПАРЄ, Венеціанської комісії, заяви дипломатів про необхідність збалансованого подання) президент замінив одне прізвище в поданні на кандидата від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва.

Водночас, на 13 вакансій президентом подано 14 кандидатів. Є підстави вважати, що «незручному» кандидату не вистачить голосів під час голосування у Верховній Раді.

«Батьківщина» закликає фракції та групи у Верховній Раді сісти за стіл переговорів і вирішити питання формування ЦВК у демократичний і прозорий спосіб.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова