Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення законопроекту, який визначає пріоритетним курс України на членство в НАТО.
«Агресія Російської Федерації проти України, анексія АР Крим, а також війна на Донбасі довела необхідність невідкладної участі України в системі колективної безпеки, якою є НАТО», – заявив з парламентської трибуни заступник голови Комітету з закордонних справах Борис Тарасюк, член фракції «Батьківщина», представляючи законопроект № 6470.
За його словами, досвід низки країн – сусідів України довів, що НАТО є найефективнішим інструментом забезпечення своєї безпеки.
Народний депутат наголосив, що метою законопроекту є внесення необхідних змін до низки законів про основи національної безпеки та про засади зовнішньої і внутрішньої політики для відновлення цілеспрямованого прагматичного курсу держави на набуття членства в Альянсі як стратегічного зовнішньополітичного курсу України.
«З метою відновлення курсу на членство в НАТО, яке було скасоване рішенням 1 липня 2010 року, члени фракції «Батьківщина» внесли законопроект 27 листопада 2014 року, який, на жаль, був відхилений. А натомість прийнято редакцію президентського закону, який передбачав послаблене формулювання щодо курсу на членство в НАТО», – нагадав Борис Тарасюк.
Він закликав підтримати законопроект № 6470, який за його словами, повертає курс на членство в НАТО.
У результаті Верховна Рада ухвалила Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України), «за» проголосувало 276 народних депутатів.
Підсумовуючи, лідер фракції Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» була і залишається абсолютним прихильником вступу України до НАТО.
Лідер політичної сили зауважила, що 11 січня 2008 року вона особисто підписала звернення про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО: «Це звернення було розглянуто і ухвалено рішення про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО».
Політик зауважила, що Янукович, який тоді прийшов до влади шляхом фальсифікацій, зупинив цей процес.
«Вступ до НАТО є програмною засадою партії «Батьківщина». І коли я балотувалась на посаду президента, це було одним із головних стратегічних напрямків дій і так воно і залишається», – наголосила Юлія Тимошенко.
Крім того, Голова партії нагадала, що свого часу «Батьківщина» оголосила про початок референдуму щодо вступу до НАТО. Було зібрано необхідну кількість підписів, але нова постреволюційна влада не дала провести цей референдум.
«Сказали, що це не на часі», – додала лідер «Батьківщини».