«Батьківщина» подала позови до суду на уряд Гройсмана та НКРЕКП,- Юлія Тимошенко

«Батьківщина» подала два позови до Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконного підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення і водопостачання.

Про це журналістам повідомила лідер партії Юлія Тимошенко біля приміщення суду.

«Ми подали адміністративний позов безпосередньо на Гройсмана та його уряд, який зробив безпрецедентно неправовий крок і своєю постановою майже вдвічі підняв ціну на український газ для населення, особливо для пільгових категорій», – сказала вона.

За словами Тимошенко, в позові обґрунтовується незаконність дій уряду Гройсмана: «Ні Конституцією, ні законами не передбачено, щоб КМУ встановлював ціни на газ».

_APM9506

Лідер фракції наполягає, що ціни на газ має встановлювати ринок, а не уряд. Окрім того, ціна на газ, встановлена урядом, є необґрунтованою.

«Думаю, що пан Гройсман разом з Яценюком рано чи пізно будуть відповідати за те, що вони ціну на український газ для громадян України встановили в п’ять-шість разів вище, ніж собівартість разом з прибутком на український газ. Жоден уряд, жоден президент за часи незалежності України собі такого не дозволяли!» – обурилася лідер «Батьківщини».

Другий позов, як повідомила Тимошенко, подано на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, яка своїм рішенням встановила для населення завищену ціну на централізоване опалення і централізоване водопостачання.

«НКРЕ не мала права встановлювати тарифи на централізоване опалення і водопостачання – це компетенція місцевих органів влади! І те, що вони влізли в чужу компетенцію – це перевищення їхніх посадових повноважень, і за це потрібно відповідати!» – переконана політик.

_APM9544

Юлія Тимошенко також звернула увагу на безпрецедентну «компетентність» діючої влади в зв’язку з тим, що нову ціну на газ одночасно встановили і Національна комісія з регулювання електроенергетики, і уряд на чолі з Гройсманом: «Цікаво, що сьогодні одночасно на ціну на газ діє постанова НКРЕКП та постанова уряду, які суттєво відрізняються за ціною – вони навіть між собою скоординуватися і домовитися не можуть!»

При цьому лідер «Батьківщини» нагадала, що Конституцією України передбачено, що тарифи мають бути соціально посильні для громадян.

«Розуміючи якість український судів, розуміючи залежність та іноді й корумпованість некомпетентних суддів, я хочу, щоб наша команда зробила цей крок і показала всьому суспільству: чи буде цей суд правосудним, чи повернуть людям нормальну, обґрунтовану ціну на український газ? Чи цей суд буде знову обслуговувати клани, корупцію і забаганки Яценюка-Гройсмана?!» – зауважила Юлія Тимошенко та закликала громадянське суспільство та ЗМІ взяти під контроль судові процеси проти уряду Гройсмана та НКРЕКП.

_APM9134

Голова партії переконана: «Ми не маємо права на бездіяльність і зобов’язані включити всі інструменти, які у нас є для того, щоб припинити знущання над українцями щодо встановлення ціни на український газ і необґрунтованого встановлення тарифів на тепло і воду».

Разом з лідером «Батьківщини» позов до суду подавали народні депутати Валерій Дубіль, Борис Тарасюк, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко та інші політики.

Більше фото можна перегланути за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова