«Батьківщина» підтримує закон про запобігання впливу держави-агресора на інформаційний простір України

«Батьківщина» підтримала у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям (№2035).

Про це повідомив з трибуни парламенту заступник Голови фракції Сергій Соболєв.

За його словами, у фракції вимагають оприлюднити власників провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям, які працювали до сьогодні і хто дав їм на це дозвіл.

«Настав момент істини: ми дізнаємось, хто промивав українцям мізки всі ці роки, хто стояв за цим. Хто цей невідомий провайдер», – сказав він і нагадав, що введення цих провайдерів відбувалось тоді, коли перекривали традиційне мовлення, запевняючи, що це мовляв новітні технології.

«Під це завели громадян Латвії, які фактично керують компанією через офшорні юрисдикції. А чи не власник провайдера громадянином країни-агресора?» – риторично запитав представник «Батьківщини».

Відповідний законопроєкт, наголосив Сергій Соболєв, треба доопрацювати до другого читання і ухвалити норму, що провайдером може бути тільки громадянин України і в жодному разі не представник країни-агресора.

Зазначимо також, що юридичним особам і фізичним особам  підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів, а також особам без громадянства забороняється брати участь у провайдері програмної послуги багатоканальної цифрової ефірної телемережі із загальнонаціональним покриттям на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова