Партія «Батьківщина» підтримувала та підтримує необхідні кроки з лібералізації ЄС візового режиму для України.
Про це під час програми «Свобода слова» на телеканалі «ICTV» наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.
«Батьківщина» підтримує ухвалення якісних законопроектів, при розробці яких були дотримані необхідні процедури, для завершення другої фази Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України. Парламент зробить для цього все, що в його силах», – сказав він.
Григорій Немиря нагадав, що Україна у 2010 році отримала на виконання План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України і парламент минулого скликання завершив виконання першої фази Плану – законодавчої, а «зараз наша держава виконує другу фазу Плану – інституційну та імплементаційну».
Народний депутат від «Батьківщини» також зауважив, що Молдова, яка отримала відповідний План пізніше, вже виконала всі необхідні умови, і громадяни цієї країни користуються перевагами лібералізації візового режиму ЄС.
У зв’язку з цим Голова Комітету наголосив, що законопроекти, про необхідність прийняття яких стало відомо ще рік тому, були подані лише в жовтні.
«Ці законопроекти були розроблені без дотримання необхідних процедур, без узгодження з іншими установами виконавчої влади і, зокрема, не містять висновків Міністерства юстиції», – сказав Григорій Немиря.
За його словами, проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та врегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції (реєстр. № 3159), внесений Кабінетом Міністрів України, розроблений без дотримання необхідних процедур і не містить висновків Мін’юсту.
Він також зазначив, що проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, на виконання зобов’язань України з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом (реєстр. № 3224), внесений Кабінетом Міністрів України, який звужує права громадян України, на думку уряду, не потребує консультацій з громадськістю.
Окрім того, Григорій Немиря звернув увагу на нещодавно оприлюднений Індекс добробуту британського інституту Legatum, згідно з яким за якістю державного управління Україна посідає 120 місце серед 142 країн.
«Хто з представників міністерств має понести відповідальність за те, що пакет таких необхідний для нашої держави законопроектів подається в останню мить і поганої якості?» – запитав він.