«Батьківщина» підтримує ухвалення Виборчого кодексу України

«Батьківщина» підтримує ухвалення Виборчого кодексу, який повертає в Україну пропорційну систему виборів.

Про це заявив перший заступник Голови фракції Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.

«Ми голосуватимемо і за один, і за другий Виборчий кодекси. Вони набагато кращі за існуючу сьогодні корупційну мажоритарну систему, яку потрібно змінити будь-яким способом», – зауважив він.

Водночас політик розповів, що проекти Виборчих кодексів №3112, №3112-1 не є досконалими.

«На жаль, цими проектами кодексів запроваджується система, яка не дозволяє визначати найсильніших кандидатів. Проте запропонована система є кроком вперед та може бути вдосконалена в майбутньому. За існуючої зараз системи, депутатів розділяють на два види (мажоритарників та списочників) і виділять кошти з бюджету на округи тих депутатів, які є наближеними до влади», – зауважив Сергій Соболєв.

Парламентарій також пояснив, що обидва Виборчих кодекси за загальною структурою подібні: вперше в Україні відбувається спроба узагальнення виборів і до Верховної Ради, і місцевих виборів – усе зведено в єдиний виборчий закон. Відрізняються пропозиції щодо формування округів, додав перший заступник Голови фракції.

Сергій Соболєв нагадав, що в Конституції України закріплена пропорційна виборча система: «Парламент має виконати Основний закон і повернутися до тієї виборчої системи, яка діє в більшості країн Європейського союзу,  яка дозволяє обирати депутатів, виходячи з програмних засад, а не з того, хто більше грошей дасть на виборчий округ».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова