«Батьківщина» підтримала ініціативу скасувати рішення ВР про ухвалення законопроекту про Конституційний суд

«Батьківщина» підтримує ініціативу скасувати рішення парламенту про ухвалення за основу проекту Закону України про Конституційний Суд України.

Про це заявив народний депутат від фракції Іван Крулько під час обговорення відповідного проекту постанови сьогодні у Верховній Раді.

За його словами, зазначену постанову треба підтримати, але через малу кількість депутатів її ухвалення буде провалене і це призведе до того, що закон «Про Конституційний суд» піде на підпис до президента.

«Ми вчора стали свідками, що законопроекти ухвалюються не шляхом персонального голосування, а шляхом кнопкодавства. На жаль, вчора продемонстровано неперсональне голосування, зокрема й під час голосування за цей закон», – наголосив парламентар.

Як зазначив Іван Крулько,  добре, що знайшлися голоси (фракція «Батьківщина» голосувала у повному складі) за те, щоб зберегти таємну процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини омбудсмена.

«Це добре і це єдиний позитивний момент у цьому законі, але якщо Конституційний суд , який до цього ухвалював рішення всією колегією  і були запобіжники через особливу думку кожного суді КСУ, то тепер надано можливість утворювати палати з 4 суддів, які будуть у ручному режимі формуватися. І саме ці палати виноситимуть рішення за весь Конституційний суд», – сказав він.

Депутат від «Батьківщини» звернув увагу на те, що таким чином КСУ буде узурповано та повністю буде керований з Банкової.

«Вчора під час голосування саме цей парламент дав можливість Конституційному суду не посилити свої можливості та стати більш незалежним, а навпаки – стати обслуговуючим персоналом проти інтересів українського народу», – заявив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова