Успішна зовнішня політика починається вдома. Тому, передусім, представники всіх політичних сил України мають спільно працювати задля повернення окупованого Донбасу та анексованого Криму.
Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря на позачерговому засіданні парламенту напередодні голосування за Проєкт Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського Парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках Кримської платформи для протидії агресії Російської Федерації», №5775.
«Фракція «Батьківщина» підтримує Проєкт Постанови. Безумовно ми всі, хто зібралися у цій залі, розуміємо, що територіями й суверенітетом не торгують. Території й суверенітет, як і безпека, як і права людини, як і демократія, є неподільним. Саме в цьому фракція «Батьківщина» вбачає основний посил Кримської платформи. Але, говорячи про Крим, також важливо не забувати й про Донбас», – наголосив Григорій Немиря.
«Пам’ятаймо, що успішна зовнішня політика починається вдома. Тому є порядок денний, який дозволить реалізувати мирну інтеграцію. А це можливо тоді, коли рівень життя, рівень медицини, рівень добробуту українців буде на два, три порядки вищим за рівень життя країни-агресора, за рівень життя тих, хто залишилися на окупованій території», – додав політик.
За словами Григорія Немирі, такі питання мають об‘єднувати зал, незалежно від того, до якої політичної партії входять депутати, чи з якого регіону України походять.
«Для цього треба багато чого зробити. Не лише приймати закони, але й робити так, щоб ці закони робилися разом, не проти один одного, а разом. Тоді дійсно український парламент виконає свою місію і парламентський вимір Кримської платформи буде реалізовано», – підсумував народний депутат.
Загалом за Проєкт Постанови №5775 у присутності міжнародних делегатів та дипломатичного корпусу проголосували 283 народні депутати України.