«Батьківщина» підтримала законопроєкти, спрямовані на виконання рішень ЄСПЛ

Фракція «Батьківщина» підтримала за основу законопроєкти №4048, 4049, які допоможуть Україні у виконанні рішень Європейського суду з прав людини та приведенні національного законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради під час обговорення проєктів законів, народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко зауважив, що Україна посідає третє місце за кількістю подань до Європейського суду з прав людини – після Російської Федерації і Туреччини.

«Європейський суд з прав людини у справах «Петухов проти України» та «Петухов проти України (№2)» своїм рішенням визнав факт відсутності можливості перегляду довічних вироків. Власне сам факт неможливості перегляду довічного покарання ЄСПЛ визначає як катування. Такої ж позиції дотримується комітет Ради Європи з протидії тортурам. А законопроєкти №4048, 4049 розв’язують це питання», – зазначив народний депутат.

За його словами, вказані документи демонструють бажання України як держави бути частиною європейської спільноти.

«В Україні дійсно існує проблема відсутності механізму перегляду вироків довічно ув’язнених осіб. Ця проблема вирішується цими законопроєктами, хоча вони не є абсолютно досконалими та потребують доопрацювання. «Батьківщина» пропонуватиме свої поправки для покращення цих документів для того, щоб рішення ЄСПЛ у справах «Пєтухова проти України» було виконано в повному обсязі й було знято з контролю в Комітеті Міністрів Ради Європи», – наголосив Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова