«Батьківщина» підтримала законопроекти про прилеглу зону України та про протимінну діяльність

«Батьківщина» проголосувала за законопроекти про прилеглу зону України та про протимінну діяльність.

Як зауважив у кулуарах заступник Голови фракції Сергій Соболєв, в основу законопроекту №8361 про прилеглу зону лягли законодавчі ініціативи Юлії Тимошенко.

«Закон про прилеглу територію – це один з варіантів, який свого часу розробляла  Юлія Тимошенко разом із депутатами від «Батьківщини». Його взяли за основу. І нам приємно, що там враховані ключові думки», – пояснив політик.

Відповідно до закону, контрольована територія на морі розширюється на 12 морських миль (22 км), що фактично вдвічі збільшує морську акваторію, яку сьогодні здатні патрулювати українські Військово-Морські Сили.

Сергій Соболєв також звернув увагу на важливість ухвалення законопроекту про протимінну діяльність (№9080).

«Розмінування – це дуже важлива річ. Цим опікується ООН і саме через неї, через велику купу донорів з ЄС та США, ми починаємо отримувати спеціальні фонди на розмінування даних територій», – зазначив народний депутат.

Єдине що, за словами політика, не влаштовує «Батьківщину, це  «передбачене у законопроекті створення чергового органу центральної виконавчої влади, адже на апарат управління підуть бюджетні кошти».

«Але це вимога наших закордонних партнерів. І це надзвичайно  важливий законопроект, який дозолить налагодити життєдіяльність на замінованих територіях», – підсумував представник фракції.

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова