«Батьківщина» підтримала законопроект, який поверне справедливість щодо сільгоспвиробників

Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення в першому читанні законопроекту, який має усунути дискримінацію в оподаткуванні та створити рівні умови господарювання, при яких сплачений до державного бюджету ПДВ відшкодовується (№2527).

Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення в першому читанні законопроекту, який має усунути дискримінацію в оподаткуванні та створити рівні умови господарювання, при яких сплачений до державного бюджету ПДВ відшкодовується (№2527).

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, окрім операцій, що здійснюються їх виробниками та підприємствами, що безпосередньо придбали такі культури у виробника, що є платником ПДВ на загальних підставах.

Заступник голови фракції «Батьківщина» Іван Кириленко закликав парламент підтримати законопроект, що, за його словами, має повернути справедливість щодо сільгоспвиробників, які наразі страждають через повну відсутність кредитування та повну відсутність державної підтримки.

«При вартості весняно-польових робіт в 70 млрд. гривень селяни не отримали жодної копійки ні з держбюджету, ні з кредитних установ, адже кредити під 40-50% річних є непідйомними для селян», – зауважив Іван Кириленко.

У пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін Податкового кодексу України щодо створення справедливих умов для реалізації сільськогосподарської продукції та підтримки безпосередніх сільськогосподарських товаровиробників» зазначається, що в Україні фактично діє заборона на відшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур.

Частково це пояснюється тим, що виробники зерна мають пільги зі сплати ПДВ. Тому в разі відшкодування ПДВ при експорті зерна може виникати субсидіювання з державного бюджету.

Однак, повна заборона є необґрунтованою, оскільки субсидіювання з державного бюджету може виникати лише в одному випадку: у разі придбання посередником у виробника, що користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ. Так, при експорті будь-яких товарів експортеру відшкодовується ПДВ, сплачений його постачальникам. Тому посередник буде заявляти до відшкодування ПДВ, сплачений ним сільгоспвиробнику. При цьому частину зі сплаченого посередником ПДВ сільгосптоваровиробник буде залишати у себе на спеціальному рахунку, а не сплачувати його до державного бюджету.

Натомість, повернення ПДВ виробнику, що самостійно виростив та експортував зерно, передбачає відшкодування лише фактично сплаченого до державного бюджету ПДВ. Адже при вирощуванні зерна виробник сплачує ПДВ у повному обсязі без жодних податкових пільг при придбанні насіння, добрив, паливно-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів. Саме цей обсяг ПДВ сільгосптоваровиробник і буде заявляти до відшкодування, так само, як це здійснює експортер-виробник будь-якої іншої продукції. При цьому виробник не буде користуватись податковими пільгами зі сплати ПДВ, адже жодних коштів при прямому експорті не буде надходити на його спеціальний рахунок.

Також в Україні існує багато сільгосптоваровиробників, які не користуються спеціальним режимом та сплачують ПДВ на загальних підставах. Незважаючи на це, при продажі продукції напряму або через посередників за кордон, ПДВ їм все одно не відшкодовується. Таким чином, невідшкодування ПДВ при експорті зерна для всіх суб’єктів, незалежно від того користуються вони відповідними пільгами чи ні, є суттєвою податковою дискримінацією.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова