«Батьківщина» підтримала законопроект про квоти на мовлення українською на телеканалах

Фракція «Батьківщина» підтримала законопроект щодо мови аудіовізуальних (електронних) ЗМІ, метою якого є повернення української мови на телебачення.

Як заявила співавтор законопроекту, народний депутат від «Батьківщини» Олена Кондратюк, ухвалення законопроекту про збільшення квот української мови на телебаченні №5313 призведе до відчутних позитивних змін в телеефірі.

«Законопроектом пропонується квота – 75% української мови для загальнонаціональних та 50% для регіональних каналів. Але обов’язкові квоти є квотами для всіх: і для ефірного мовлення, і для супутникового, і для кабельного. Така сама квота – 75% стосується всіх без винятку інформаційних передач та новин», – уточнила політик.

_APM2364

За словами Кондратюк, законопроектом також прямо передбачено, що допускається використання без дублювання або озвучення будь-яких творів, виступів, виконань кримськотатарською мовою.

Натомість, всі іноземні передачі, серіали і кіно мають бути безумовно дубльовані чи озвучені українською.

Народний депутат наголосила, що ця норма безпосередньо стосується російського продукту.

Олена Кондратюк також зауважила, що парламенту необхідно не тільки вводити прямі квоти, а й безпосередньо подбати про фінансування українського кіно і серіалів, яке передбачалося, зокрема, і законом про підтримку кіно.

Він, як відомо, цей закон був ухвалений у парламенті, але, на жаль, заветований Президентом.

_APM2346Депутат від «Батьківщини» закликала повернутись до розгляду відповідного законопроекту і прямо підтримати виробництво україномовного телевізійного продукту.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації ухвалено сьогодні у першому читанні. За проголосувало 244 депутати.

Читайте також:
Ми виступаємо за збільшення обсягу україномовного продукту на телебаченні, – Юлія Тимошенко

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова