Верховна Рада України 237 голосами ухвалила закон, який зменшує акційний збір для вживаних автомобілів.
Закон про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів (№3251) забезпечить уже за місяць різке зниження акцизів на розмитнення вживаних автомобілів.
Як повідомив журналістам один з ініціаторів законопроекту, народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль, завдяки новому закону громадяни зможуть легалізувати придбані автомобілі, що зараз перебувають у митному режимі транзиту.
«Українці, особливо в прикордонних областях, купують вживані автомобілі в Європі й користуються ними на території України, при цьому не оплачуючи належних податків і зборів, які вони сплатили б при купівлі автівки в Україні», – розповів політик.
За його словами, законопроект сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу як на ринку автопродажів, так і в наданні страхових послуг та послуг з автомобільного сервісу. Вартість автомобіля стане доступнішою, що дасть змогу підвищити життєвий рівень громадян України.
«В останні роки склалась своєрідна лобістська мафія, що створила систему, коли в Україні найвищі в Європі ставки на розмитнення автомобілів. Таким чином створилась ситуація, коли наші громадяни не могли легально купити хорошу безпечну автівку. Законопроект про зниження акцизів на розмитнення вживаних автомобілів полегшить життя українцям, адже тепер вони зможуть купити якісне авто за нормальною ціною», – розповів в кулуарах співавтор закону, народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько.
Політик наголосив, що для побудови демократичної України законодавство має будуватись за такими самими принципами, які діють в ЄС.
«Цей закон відповідає європейським нормам. Адже після його прийняття автомобілі стануть суттєво доступнішими. Залежно від об’єму двигуна зниження акцизів відбудеться від 2 до 28 разів. А бюджет отримає додаткових 1,2 млрд. грн. за рахунок легалізації автомобілів, які зараз є в митному режимі транзиту», – пояснив Крулько.
Нагадаємо, Закон вступає в силу з 1 липня 2016 року. Зниження ставок буде тимчасовим, на термін до 31 грудня 2018 року, і стосується легкових автомобілів, які були виготовлені не раніше 1 січня 2010 року. Пільгова ставка не буде застосовуватися до автомобілів, вироблених в Росії.