«Батьківщина» підтримала закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти

«Батьківщина» підтримала ухвалення у другому читанні та в цілому законопроекту про правовий статус осіб, зниклих безвісти (№ 5435).

Представляючи цей проект закону з парламентської трибуни, народний депутат від «Батьківщини», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що його ухвалення – це питання особливої відповідальності всіх народних депутатів.

«Сьогодні Україна як держава вперше стикається з масовим зникненням людей у зоні бойових дій. Подумайте, у якій ситуації знаходяться родичі зниклих безвісті – не просто зниклих безвісті, зниклих безвісті під час війни. Наш обов’язок, щоб родичі цих людей знали, що держава про них піклується», – сказав він.

Нагадаємо, що наприкінці травня Комітет ВРУ з прав людини розглянув на своєму засіданні законопроект № 5435 і рекомендував ВРУ ухвалити його в другому читанні  і в цілому. До законопроекту, у розробці якого брали участь міжнародні та громадські організації, зокрема Міжнародний Комітету Червоного Хреста,  було подано 132 поправки, дві третини з яких враховано.

Ухвалення цього документу дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їхнього розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи.

За даними  Міжнародного Комітету Червоного Хреста, за чотири роки війни в Україні зникли безвісті понад 1,5 тисячі осіб, майже тисяча неідентифікованих тіл.

«Ухвалення цього законопроекту – це наш борг перед українським суспільством. Цей закон вперше регулює правовий статус осіб, зниклих безвісті, створює окремий орган – комісію, яка  опікуватиметься розшуком таких осіб і контактами з їхніми родичами, запроваджує кримінальну відповідальність  за здійснення злочину насильницького зникнення (відповідно до міжнародної Конвенції, до якої приєдналася Україна)», – зазначив Григорій Немиря.

За словами політика, дуже важливо, щоб КМУ не зволікав з необхідними кроками для введення в дію цього закону, «щоб така комісія запрацювала та щоб в бюджеті на наступний рік було передбачено необхідні для цього кошти».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова