«Батьківщина» підтримала у першому читанні законопроекти щодо реформування парламенту

Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення у першому читанні низки законопроектів щодо реформування парламенту.

Зокрема, підтримано закон №7550 щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д’Ондта.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що метою цього закону є впровадження прозорого та ефективного способу розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів залежно від кількісного складу депутатських фракцій на основі їх пропозицій за принципом д’Ондта.

Як заявив заступник керівника фракції Сергій Соболєв, цей закон дозволятиме враховувати позицію як парламентської більшості, так і опозиції.

До того ж політик нагадав, що свого часу, на жаль, із закону про Регламент ВРУ був викинутий цілий розділ, який регулював роботу опозиції.

«Коли фракція «Батьківщина» була у більшості, то за опозицією чітко були закріплені комітети з питань свободи слова, бюджетний. Ми цього не боялися», – наголосив парламентарій.

Він також повідомив, що сьогодні парламент повертає справедливі правила гри для всіх, хто до нього обиратиметься.

Окрім того, «Батьківщина» підтримала у першому читанні внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади» щодо оптимізації роботи комітетів парламенту та співвідношення предметів їх відання зі сферами діяльності міністерств (№6256).

Законопроектом пропонується у новій Верховній Раді дев’ятого скликання створити не більше 20 комітетів. До того ж предмети відання комітетів мають співвідноситися зі сферами діяльності міністерств.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова