«Батьківщина» підтримала законопроект щодо змін до призначення одноразової допомоги після смерті військового, відповідно до якого виплати будуть проводитися також у разі смерті упродовж року після звільнення.
Зазначимо, що ініціатором відповідних змін до призначення допомоги виступила народний депутат від фракції Альона Шкрум. У своєму законопроекті №6268 вона запропонувала здійснювати виплати членами сімей осіб, що померли протягом трьох місяців після звільнення зі служби у зв’язку із захворюванням, травмою, контузією чи каліцтвом, одержаними під час військової служби.
«Сьогодні військовослужбовець, якого звільнили зі служби за станом здоров’я внаслідок отриманих поранень, контузій чи захворювань, помирає вдома – то його родина не отримує відповідну допомогу, яка передбачена законодавством у разі смерті військового на фронті», – сказала в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту Альона Шкрум.
За її словами, на практиці надання відповідної грошової допомоги родинам військовослужбовця буде регулюватись відповідними підзаконними актами.
«Необхідно також буде встановити військово-лікувальною комісією протокол щодо того, що людина померла саме через захворювання, яке отримала під час проходження служби. Ось цей документ буде підставою для виплат Міністерством оборони України», – пояснила політик.
До Верховної Ради було подано також ще два альтернативні законопроекти (№6268-1 та №6268-2). У них для надання допомоги передбачаються різні терміни, упродовж яких наступає смерть військовослужбовців після звільнення зі служби – це 12 та 18 місяців.
Парламент підтримав у першому читання компромісний законопроект – №6268-1.
«Нам потрібно показувати якісь цінності роботи Верховної Ради не в тому, що вона ухвалює лобістські закони, а в тому, що вона швидко реагує на проблемні питання, і що ми цінуємо героїв не лише, коли вони нас захищають в окопах, а і після їх смерті, коли даємо їх родинам можливості», – заявила вона.
Окрім того, Альона Шкрум додала, що фракція «Батьківщина» підтримала інші ініціативи, які покликані виконати державну політику в галузі соціального захисту військових, їх родин, і ветеранів.
Так, парламент у першому читанні підтримав проект закону №5518 щодо розвитку власної справи фізичною особою-підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок одержаних травм під час проведення АТО. А також фракція проголосувала за законопроект №6298 щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.
Окрім іншого, депутати фракції підтримали проекти законів щодо неврахування часу проїзду у межах України до місця проведення відпустки та назад (№5512), щодо вдосконалення питань проходження військової служби з метою забезпечення повноцінного функціонування ЗСУ (№5640), щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби (№6052).