«Батьківщина» підготувала законопроект, який захистить від «дерибану» ГТС України

«Батьківщина» підготувала законопроект, який захистить українську газотранспортну систему (ГТС) від будь-яких оборудок з приватизацією.

Про це повідомив заступник Голови фракції «Батьківщина» Іван Крулько під час «Свободи слова» на ICTV.

«Питання ГТС – це питання національної безпеки України. За оцінками експертів, ГТС України коштує від 200 до 300 млрд євро, тоді як вся дохідна частина бюджету України за 2017 рік становить  близько 27 млрд євро. Висновки щодо різниці робіть самі», – зауважив він.

«Батьківщина» вважає, що питання приватизації ГТС України не може бути на порядку денному ні з якими компаніями.  Тому що через так звані «європейські» компанії сюди зайде російський капітал, «Газпром», – і  тоді ГТС перестане належати народу України», – додав народний депутат.

Політик нагадав, що ГТС України – стратегічний об’єкт, який і далі має належати народу України та забезпечувати енергетичну безпеку країни.

«Не можна допустити, щоб нашу ГТС роздерибанили, а народ укотре пошили в дурні, як це було з приватизацією за безцінь сотень українських підприємств, зокрема енергетичних. Наприклад, Одеський припортовий завод, який так готували до приватизації, що він аж зупинився. Його збанкрутували, щоб за безцінь продати. Ми як державницька політична сила не допустимо таких оборудок з ГТС України», – наголосив Іван Крулько.

Окрім того, заступник Голови фракції зазначив: Україна продемонструвала європейським партнерам, що вона – надійний транспортер газу в Європі, навіть у найважчі часи. Проте для забезпечення транзитного потенціалу ГТС, треба, щоб європейські споживачі купували газ не на кордоні з ЄС, а на кордоні між Україною і Росією, і укладали контракти з нами про транзит газу через українську територію.

«Це реально сприятиме посиленню енергетичної безпеки України. Це створить передумови для того, щоб не відбувся «Північний потік-2», спрямований проти європейських споживачів, єдності ЄС, енергетичної незалежності України», – переконаний народний депутат.

Заступник керівника партії «Батьківщина» також зауважив, що Україна й досі закуповує російський газ.

«Весь газ, який  надходив і надходить в Україну реверсом, має російське походження. І коли вам розповідають, що Україна два роки не отримує  російський газ, – це неправда. Газ банально відбирався з труби. Усе, що робили у Європі, – це обмінювались  папірцями-договорами через спеціально створені приватні структури. Це ще одна схема заробляння коштів на українських громадянах», – зауважив він.

Парламентарій досить критично оцінив тарифну політику влади, запропонувавши сформувати справедливі тарифи та «прикрутити» бонуси керівництву НАК «Нафтогаз», які змушені сплачувати із своєї кишені українці.

«Згідно до листа Мінфіну щодо фінплану «Нафтогазу» на 2018 рік відомо, що з 1 квітня 2018 року  ціна на газ для населення з нинішніх кабальних 4942 грн буде підвищена до 8030 грн, тобто на 62%. А з 1 жовтня 2018 року – до 8530 грн або на 73%. У цьому ж фінплані ви заклали такий рядок, як резерв на виплату бонусів керівництва компанії. Це 720 млн грн. При тому, що середня зарплата по компанії становить 154 тис. грн, враховуючи всіх технічних працівників. До того ж, ви запланували у фінплані скритий дефіцит у майже 50 млрд грн, які будуть покриті зокрема за рахунок платників податків-акціонерів компанії. Ви не хочете собі трішки «прикрутити»,  зважаючи на війну і на те, що люди й так ледь виживають із вашими кабальними тарифами?» – саркастично запитав у комерційного директора НАК «Нафтогаз» Іван Крулько.

На звинувачення щодо «кабальних» умов договору 2009 року Іван Крулько в ефірі ICTV порадив людям узяти платіжки за лютий 2018-го та лютий 2009-го і порівняти ціни, аби зрозуміти, яка влада дбала про національні інтереси і добробут людей, а яка видає бажане за дійсне.

«У 2009-му, коли була газова криза, Юлія Тимошенко як прем’єр-міністр забезпечила, щоб ГТС України працювала у люті морози 19 днів без жодного газу з РФ – і витримала. Газ людям ніхто не прикручував. І працювали школи та університети. Це дві різниці у підходах, як треба робити політику. Тому абсолютно логічно, якщо наступного року український народ таки довірить Юлії Тимошенко очолити Україну», – оптимістично підсумував він.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова