Партія «Батьківщина» у вівторок, 25 квітня, передасть до ЦВК пакет документів про склад ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі.
Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила на прес-конференції у Дніпрі.
«Сьогодні у Дніпрі проходять збори активу партії з шести областей, мета яких – проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі», – зазначила вона і нагадала, що до ініціативи «Батьківщини» долучились Всеукраїнська асоціація фермерів й землевласників та партія «Свобода».
Народний депутат наголосила, що згідно із законом про референдум треба зібрати в кожній області щонайменше сто тисяч підписів.
«Це достатньо велика кількість! Саме тому ми звернулися до депутатів, які працюють на всіх рівнях по всій країні, – від сільрад і до облрад. Ми звернулися до представників фермерських господарств, і дуже велика кількість фермерів увійшли в ініціативну групу. Тому, по-перше, ми збиратимемо підписи по лінії депутатів партії «Батьківщина» усіх рівнів. По-друге – по лінії фермерів, які не підтримують продаж с/г землі», – сказала парламентар і закликала об’єднатися, щоб зібрати 3 мільйони підписів і «реально отримати волевиявлення людей».
Водночас Тимошенко допускає, що на ЦВК чинитиметься тиск з боку влади з метою недопущення проведення референдуму, зокрема з боку найбільшого латифундиста України – президента Порошенка.
«Якщо гарант Конституції, президент, не хоче запитати в українського народу, чи продавати землю чи ні, – це говорить про те, що за спиною у суспільства вже все вирішено. Родина президента є найбільшою з аграрних монополій в Україні, яка зараз в тіні за безцінь скуповує землю», – заявила парламентар.
До того ж народний депутат звернула увагу на те, що Україна посіла перше місце на європейському континенті за рівнем корупції, увійшла до десятки найбідніших країн світу, а також є «лідером» за смертністю немовлят та породіль.
«На тлі всіх цих жахливих новин і сповзання країни в неконтрольований хаос розгортається величезна афера, яку організовують та проводять президент, прем’єр-міністр та їхня більшість у Верховній Раді. Це авантюра з продажу сільськогосподарської землі», – заявила Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» також навела приклад Німеччини, де гектар землі коштує 80 тис. євро, і продається всього лише 1-2% від всього обсягу. А в Україні земля продається за 500-700 дол.
«На скупці та перепродажі землі в Україні можуть заробити 3,5 трильйони євро – це обсяг внутрішнього валового продукту України за 40 років», – зауважила народний депутат.
Окрім того, Юлія Тимошенко наголосила, що важливо, хто отримуватиме прибуток з продажу землі: або місцеві бюджети, мільйони українських родин або великі агрохолдинги, які завалять пестицидами наші землі.
За її словами, правильно поставлене аграрне господарство, переробка, дозволять нашій державі заробляти на рік не 17,8 млрд євро, а 178 млрд євро, що становитиме ВВП України за кілька років.
«Нам тоді не потрібні будуть ні Міжнародний валютний фонд, ні будь-які інші кредити», – сказала вона.
До того ж, Юлія Тимошенко зазначила, що в Україні не дають можливості розвиватися фермерству: «Такого масштабного нищення, як робить ця ліквідаційна команда на чолі з Порошенком, ми ще не бачили. Чому нашу державу примушують в 21 столітті продавати землю тоді, як одна із загроз світу – голод! Продаж землі – це загроза національній безпеці країни».
Парламентар також вважає, що в фермерів, які хочуть продати свої земельні паї, повинна бути така можливість, але купувати їх має лише держава за ринковою ціною.
«Є дуже багато людей, які є власниками паїв, і які не можуть в силу різних причин цю землю обробляти і хочуть її продати. Треба дати їм таке право, але продати лише державі. Усі ринкові країни світу сьогодні скуповують с/г землю в селян, якщо вони хочуть її продати. І ми мусимо купувати. Але по реальній ринковій ціні. І наша команда, я особисто, як тільки в нас буде змога стратегію розвитку країни, то перше, що ми зробимо, – це Земельний банк. Ми дамо можливість державі викуповувати у тих людей, які хочуть продати свої земельні паї державі назад. Потім ці земельні ділянки консолідуються і надаються в оренду тим фермерським родинам, які можуть і хочуть обробляти землю», – підсумувала Юлія Тимошенко.