«Батьківщина» обговорила формування ЦВК з ОПОРОЮ

У вівторок, 27 лютого, фракція партії «Батьківщина» обговорила з аналітиком Громадянської мережі ОПОРА Олександром Клюжевим питання, пов’язані з формуванням Центральної виборчої комісії України.

Голова фракції Юлія Тимошенко наголосила, що «ЦВК – це незалежний орган, який організовує та проводить вибори, забезпечує їх чесність, прозорість та дотримання демократичних процедур, а не кишенькова інституція президента України».

Саме тому «Батьківщина» виступає з пропозицією застосувати абсолютно новий підхід до формування ЦВК: сформувати новий склад  таким чином, щоб у ньому, відповідно до закону, були представлені по 1 кандидатурі від усіх фракцій та груп чинної Верховної Ради (6 фракцій та 2 групи), а решта вакансій посіли представники громадянського суспільства, які забезпечать рівновіддаленість від політиків.

«Це дозволить позбутися ризиків політичного впливу на незалежний орган ЦВК. Подання, нещодавно внесене президентом, «Батьківщина» вважає неприйнятним, оскільки, за аналізом громадських організацій, 11 з 14 поданих осіб так чи інакше пов’язані з Петром Порошенком. Це створює ґрунт для можливих фальсифікацій», – сказала Юлія Тимошенко.

Зі свого боку Олександр Клюжев наголосив, що «ключова позиція ОПОРИ полягає в тому, що в ЦВК має бути забезпечено представництво всіх без виключення парламентських фракцій та груп».  Окрім того, мають бути дотримані всі регламентні норми щодо формування нового складу ЦВК, додав він.

Як відомо, на даний момент у Центральній виборчій комісії підлягають ротації 13 членів з 15.

Нагадаємо, президент 23 січня вніс подання на новий склад ЦВК, у якому всупереч закону не були представлені кандидати від «Батьківщини». Після критики всередині і за межами України (заяви ОПОРИ, ПАРЄ, Венеціанської комісії, заяви дипломатів про необхідність збалансованого подання) президент замінив одне прізвище в поданні на кандидата від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова