«Батьківщина» не підтримує законопроект, що дозволяє ОТГ приєднуватися до міст обласного значення

«Батьківщина» не підтримує законопроект №6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

Про це заявив народний депутат від фракції  Вадим Івченко під час обговорення відповідного проекту закону у Верховній Раді.

За його словами, цей проект закону – це фактично боротьба за землю громад, які розташовані безпосередньо поряд з містами обласного значення.

«Однією рукою ми проводимо закони про добровільне об’єднання, а іншою – повністю знищуємо місцеве самоврядування. Якщо приєднуються сільські та селищні ради до міст обласного значення чи міст обласного підпорядкування, населення збільшується на третину і мають проводитись вибори. Це справедливо щодо тих територіальних громад, які приєднуються. Адже вони повинні мати своїх представників у відповідних місцевих радах. І вони мають давати голоси за відповідного міського та сільського голів», – зазначив депутат від «Батьківщини».

Окрім того, як зауважив Вадим Івченко, селища, які приєднуються до міст обласного значення, мають землі сільськогосподарського призначення. Після об’єднання, не маючи своїх представників у радах, вони втрачають можливість впливати на використання своїх земель, додав політик.

«Цей законопроект – банальний лобізм міст обласного значення. Йде боротьба за землю громад, які розташовані безпосередньо поряд з містами обласного значення. При об’єднанні до міст обласного значення приєднується десятки тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. У результаті сільські ради навіть не зможуть впливати на використання цієї землі. Спочатку забрали гроші, тепер забираєте землю і навіть представництва! Це недопустимо! «Батьківщина» такий законопроект не підтримає», – заявив Вадим Івченко.

Зазначимо, що проект закону №6466 направлено на повторне друге читання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова