Сергій Власенко: «Батьківщина» підтримує лібералізацію безвізового режиму, але не за рахунок маніпуляцій

«Батьківщина» заявляє про підтримку лібералізації безвізового режиму, але вважає, що урядові законопроекти № 2540а та 2541а, які внесені сьогодні на розгляд парламенту і які є умовою для отримання безвізового режиму з ЄС, недолугі та непрофесійні.

Про це заявив член фракції Сергій Власенко, виступаючи з парламентської трибуни під час обговорення пакету урядових законопроектів.

«Батьківщина», безумовно, підтримує лібералізацію безвізового режиму і створення безвізового режиму для України. Але нам треба припинити маніпулювання з поняттями, бо зриває безвізовий режим не той, хто ставить під сумнів непідготовлений, недолугий закон, а той, хто вносить його до парламенту, а потім шантажує всю країну: ви не проголосували – значить ви винні», – зазначив він.

За словами Власенка, ця тактика Кабміну вже є постійною: «То проголосуйте за бюджет, якого ніхто не бачив, а тепер проголосуйте за недолугий закон».

Народний депутат переконаний, що в урядовому законі не все так просто: цим законом розширюється поняття арешту майна в кримінальному процесі. Також вводиться можливість конфіскації для забезпечення спецконфіскації, а при цьому уряд пропонує спецконфіскацію застосовувати при будь-яких злочинах, навіть при дрібному хуліганстві.

«Яке це має відношення до боротьби з корупцією? Прикриваючись красивими гаслами, нам пропонують недолугі закони, які не мають ніякого відношення до юриспруденції. Закон №2541а не має нічого спільного до боротьби з корупцією. Скільки посадовців найвищого рівня за останні півтора року отримали вирок? Нуль! Ось це результати боротьби з корупцією», – заявив Сергій Власенко.

Член фракції також наголосив: «Ми хочемо забезпечити нашим громадянам можливість їздити без віз, але не за рахунок маніпуляцій, не за рахунок недолугості і точно не за рахунок запровадження механізму необґрунтованих репресій».

Водночас голова профільного Комітету ВР, депутат від «Батьківщини» Андрій Кожем’якін, виступаючи зі співдоповіддю щодо зазначених урядових законопроектів, заявив, що комітет рекомендує відхилити обидва законопроекти, як такі, що потребують суттєвого доопрацювання.

За його словами, проаналізувавши, зокрема законопроект №2541а, народні депутати – члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності зазначили, що пропозиції з удосконалення існуючого у Кримінальному кодексі України інституту спеціальної конфіскації є слушними, але потребують остаточного опрацювання, редагування та уточнення на основі висловлених при обговорені пропозицій та зауважень.

Зокрема, особливо досконалому опрацюванню підлягають положення законопроекту, якими пропонується розширити межі застосування спеціальної конфіскації (вилучення будь-якого майна у власність держави) за вчинення будь-якого (не тільки корупційного) злочину або суспільно небезпечного діяння, що містить ознаки злочину.

До того ж, за словами Кожем’якіна, автори законопроекту фактично не обмежують коло осіб, щодо яких може бути здійснена спеціальна конфіскація.

На думку членів профільного комітету, широке запровадження спеціальної конфіскації відкриває шлях до зловживань під час кримінального провадження, створення тиску на осіб, що беруть участь у справі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова