Фракція «Батьківщина» підтримала скерування до Конституційного Суду семи президентських законопроектів, сподіваючись, що це стане початком ґрунтовних та системних змін Основного закону та вітчизняного законодавства загалом.
Про це за підсумками голосування у парламенті у вівторок заявив заступник голови фракції Сергій Соболєв.
«Це старт певного законодавчого етапу – коли все буде остаточно визначатися. Ми свідомо проголосували за всі законопроекти, які б контраверсійні чи непідготовлені вони не були», – пояснив він.
Депутат зауважив: ініційовані главою держави зміни до Конституції передбачають ухвалення цілою низки нових законів, які регулюють базові для держави речі, а також внесення змін до вже існуючих документів. Приміром, зменшення чисельності народних обранців означатиме перегляд виборчого законодавства.
«Як тільки ухвалено норму про скорочення кількості депутатів і пропорційну систему виборів – тепер ми зобов’язані ухвалити відповідне законодавство про систему з відкритими списками», – зазначив Сергій Соболєв.
За словами депутата, парламентська команда Юлії Тимошенко вже має цілий пакет пропозицій і простежить, аби ключові норми законів були чітко прописані й ухвалені з дотриманням усіх процедур. Від якості остаточних редакцій законопроектів залежатиме, чи голосуватиме «Батьківщина» за них.
«Я можу гарантувати: якщо це буде окозамилювання, якщо ключові зміни не буде ухвалено – вибачте, ми не будемо голосувати за такі закони, які потім погіршать життя в країні», – завив Сергій Соболєв.
Як відомо, у вівторок, 3 вересня, «Батьківщина» підтримала включення до порядку денного та направлення до КС семи законопроектів, поданих президентом:
про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) №1013/П;
про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора НАБУ і Директора ДБР) №1014/П;
про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) №1015/П;
про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) №1016/П;
про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) №1017/П;
про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) №1027/П;
про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) №1028/П.
Також депутати фракції проголосували за проект Закону про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.