«Батьківщина» не голосуватиме за антиконституційні процедури відбору членів НКРЕКП

Призначення членів конкурсної комісії з організації та проведення конкурсу на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики, – це чергова пропозиція «котів у мішку».

Про це з парламентської трибуни заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

Він зазначив, що фракція не буде голосувати за призначення цих кандидатур, оскільки така процедура є антиконституційною.

«Замість того, щоб ухвалити відповідний законопроект у парламенті (№6073-1), який регулює конституційний спосіб призначення складу НКРЕКП та осіб, які відбиратимуть кандидатури до складу комісії, нам пропонують будь-які рішення, які будуть ухвалюватися в неконституційний спосіб», – обурився Сергій Соболєв.

При цьому він зауважив, що Конституція України не надає право президенту призначати членів НКРЕКП: «Конституція дає вичерпний перелік повноважень президента. Покажіть мені статтю Конституції, де у нього є таке право».

За словами депутата, процедура призначення членів НКРЕКП урегульована в законопроекті №6073-1, який підписали представники практично всіх фракцій.

«Батьківщина» пропонує включити до порядку денного відповідний законопроект №6073-1, який регулює питання відбору членів відповідної конкурсної комісії та призначення членів НКРЕКП . Фракція не буде голосувати за кандидатури, які пропонується парламенту, тому це антиконституційно», – наголосив Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова