«Батьківщина» заявила, що не буде претендувати на жодну посаду в уряді та в президії Верховної Ради, а також озвучила умови свого голосування за нового прем’єр-міністра й участі в новій коаліції.
Про це повідомив заступник Голови фракції Сергій Соболєв, відповідаючи на запитання журналістів перед початком засідання лідерів фракцій парламенту.
«Ми зробимо все можливе, щоб ці переговори закінчились успіхом. Це можливо за умови виконання п’яти пунктів, які «Батьківщина» зараз озвучить для учасників колишньої коаліції», – зазначив політик.
За словами Сергія Соболєва, вимоги «Батьківщини» для створення коаліції та голосування за прем’єр-міністра наступні:
1. Негайно ухвалити рішення про заборону продажу землі сільськогосподарського призначення та надати пряму бюджетну і податкову підтримку агарного сектору;
2. Розірвати корупційний зв’язок між олігархами та урядом, який став причиною урядової та політичної кризи, і представити чіткий план подолання корупції;
3. Негайно ухвалити рішення про економічно обґрунтовані тарифи на тлі тотального падіння цін на нафту і газ у світі;
4. Провести індексацію заробітних плат та пенсій відносно рівня інфляції та зняти податки на пенсії;
5. Забезпечити підтримку малого та середнього бізнесу.
Заступник лідера фракції також наголосив, що жодних інших умов, в тому числі кадрових, «Батьківщина» висувати не буде.
«Нарешті потрібно розірвати те порочне коло, яке призвело до тотальної корупції та політичної кризи в державі», – заявив Сергій Соболєв.
Політик уточнив, що ніхто досі не знає, які кандидатури будуть запропоновані на посаду прем’єра:«За останній час, з різницею в декілька годин, пропонувались прямо протилежні кандидатури».
«Для нас зараз ключовим буде не прізвище прем’єра, а виконання тих п’яти пунктів, які ми озвучили. Я назвав умови, які є обов’язковими для того, щоб спробувати ще раз відновити довіру, яку було втрачено після олігархічного перевороту, який дав утриматись цьому уряду. І тепер ми розуміємо, чому цей уряд весь пронизаний корупцією».
Сергій Соболєв також додав, що зараз дві найбільші фракції парламенту – президентський БПП та прем’єрський «Народний фронт» – мають визначитись, «чи знову вони йдуть на поділ портфелів, чи йдуть на тотальне перезавантаження влади і тотальне проведення реформ, які не спромігся провести уряд Яценюка».