«Батьківщина» наполягає на збільшенні державного фінансування науки, – Юлія Тимошенко

Фракція «Батьківщина» наполягатиме на внесенні змін до Державного бюджету на 2016 рік щодо збільшення фінансування науки.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час свого виступу перед науковцями та освітянами, які біля будівлі Верховної Ради протестують проти відсутності фінансування науки.

«Коли наука виходить на площі – це вже остання крапля! Це трапляється, коли вже неможливо терпіти! Тому що в усі інші часи наука – це головна рушійна сила суспільства, яке хоче рухатись вперед. Якщо ви тут, це означає, що суспільство або стоїть, або деградує», – наголосила лідер «Батьківщини», виступаючи перед науковцями.

Юлія Тимошенко також пообіцяла організувати зустріч для представників наукових та освітянських організацій, які зібралися на пікет, з Головою Верховної Ради, прем’єр-міністром та профільним міністром, щоб вони почули науковців та звернули увагу на те, що ця галузь в Україні позбавлена фінансування.

Політик упевнена, що гроші для фінансування науки можна знайти навіть без ухвалення спеціальних законів і пообіцяла «показати владі джерела наповнення видатків на науку».

Окрім цього, пропозиції перерозподілу державних коштів «Батьківщина» оформить у вигляді змін до Державного бюджету.

«Ми спробуємо об’єднати навколо цього питання опозиційні сили парламенту і зробити все, щоб вас прийняв прем’єр-міністр з профільними міністрами»,- сказала політик.

Юлія Тимошенко вірить, що є можливість змінити ситуацію навколо фінансування науки, адже профільний міністр Лілія Гриневич очолювала комітет з питань науки та освіти в парламенті: «Нам важливо, щоб вона почула тих, за кого вона боролася будучи керівником комітету».

Юлія Тимошенко сподівається що влада все ж таки виконає свій обов’язок перед науковцями та укладеться в два тижні, відведені в ультиматумі учасників мітингу.

«Якщо не буде результат досягнутий, то вибачте вам знову доведеться збиратися тут для того, щоб доводити справу до логічного завершення. Головне, щоб питання не замовчали і не зробили вигляд, що вас сьогодні на площі немає», – пояснила лідер партії.

«Шанс є! Це не безнадійно!» – підсумувала Юлія Тимошенко і запевнила, що «Батьківщина» боротиметься за освітян і розкаже суспільству про тих, хто «несе відповідальність і хто може ситуацію виправити».

Водночас заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Іван Кириленко заявив, що «Батьківщина» сьогодні відстоює права освітян у профільному комітеті.

«Ми разом з вами, ми вас відстоюємо. Бо не підтримувати науку – це не відстояти майбутнє України і бути сированним придатком у всього світу», – наголосив заступник Голови партії.

Іван Кириленко також озвучив вимоги освітян та науковців з парламентської трибуни, зокрема, щодо внесення змін до держбюджету та закликав керівництво парламенту та уряду прийняти мітингувальників.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова