Фракція «Батьківщина» висловлює підтримку українським фермерам та наполягає на ухваленні законопроекту про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, а також на прийнятті спеціальної стратегії держави для розвитку європейського зразка.
Про це сьогодні на брифінгу заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
«Щонайменше, до завершення зовнішньої агресії РФ, а стратегічно – на тривалий час сільськогосподарську землю України не можна робити товаром, поки не піднімуть на ноги фермерство, не зроблять його головною системою функціонування на селі та головним чинником отримання великих результатів в сільськогосподарській сфері», – зазначила вона.
На переконання Тимошенко, якщо ми хочемо рухатись до Європейського Союзу, «потрібно звернути увагу, що в усіх країнах Європи фермерство є головним напрямком розвитку аграрного виробництва».
За її словами, «Батьківщина» підтримує тисячі фермерів, які сьогодні вийшли під стіни парламенту, «які з’їхалися з усієї України, щоб донести лише одне повідомлення від українського фермерства: за жодних обставин, тисків та за жодних стратегій олігархів не можна українську сільськогосподарську землю зробити товаром».
«Проте їм не дали сказати жодного слова з трибуни, не допустили в стіни парламенту та просто повністю проігнорували. Єдина команда, яка вийшла до фермерів на мітинг – це партія «Батьківщина», – зауважила народний депутат.
Юлія Тимошенко зазначила: фермери приїхали сказати, що українська земля вже монополізована в руках декількох українських родин, які належать до кланів.
«Сотні тисяч гектарів вже готові до того, щоб, як тільки буде введений так званий ринок, якого насправді не буде, нові латифундисти, нові феодали просто зробили селян своїми безголосими рабами», – сказала вона.
Також, за словами лідера фракції, фермери зазначили про відсутність державної підтримки розвитку фермерства в Україні.
«Якщо завтра сільськогосподарську землю викинуть на такий собі базар, то жоден фермер, жоден селянин не зможе конкурувати з кланами, з мафією в тому, щоб придбати землю для своїх невеликих господарств», – пояснила Тимошенко.
Вона повідомила, що 72% всієї території України – це сільськогосподарські землі і тоді, коли проти України чиниться військова агресія, недопустимо робити землю товаром, адже існує загроза, що агресор через підставних осіб скупить нашу землю і в якийсь момент може виявитись, що у нас немає країни.
Тимошенко привела приклад Ізраїлю, що багато років знаходиться в стані війни, але не зробив свою сільськогосподарську землю товаром.
Що стосується власників земельних паїв, які хочуть їх продати, то на думку Тимошенко, держава має викупити в людей ті паї за ринковою ціною у свою власність і одразу передати в оренду фермерським господарствам, але з одночасною кредитною підтримкою фермерів і зі створенням системи обслуговування фермерських господарств.
«Сьогодні фермерство в державній політиці України є ізгоєм. Так не можна робити. Треба зовсім іншу політику, іншу стратегію, а не продавати землю з молотка», – заявила Тимошенко.
Зі свого боку народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко зазначив на брифінгу, що «Батьківщина» виступає за мораторій на продаж землі ще на 5 років і вже подала відповідний законопроект.
«У той час, коли економіка країни впала, а середня зарплата становить 1300 грн 100 сімей, а може й менше, можуть оволодіти всім земельним запасом України. Стратегічно неправильно давати цим сім’ям продовольчу безпеку, щоб вони потім диктували умови, а ми з вами були рабами. Якщо ми завжди покладаємося на зарубіжний досвід, так загадайте Францію. 20% землі у цій країні не належать французам», – пояснив він.
За словами народного депутата, сьогодні тихенько розробляється закон про обіг земель під нібито економічним прикриттям.
«У нас 10,5 млн га державних земель. Хіба ми хочемо, щоб ці землі опинилися в руках приватних двох осіб?» – запитав Івченко.