«Батьківщина» підтримає порядок денний дев‘ятої сесії парламенту VIII скликання за умови включення до нього підготовлених фракцією законопроектів.
Про це заявив заступник керівника фракції Сергій Соболєв сьогодні на брифінгу у Верховній Раді.
Йдеться зокрема про першочергові проекти законів щодо припинення тіньових схем обігу ринку землі, про деофшоризацію, про стимулювання фермерських господарств тощо.
«Головне – ухвалити ті законопроекти, від ухвалення яких реальні зміни відчують більшість громадян України», – наголосив політик.
За словами Сергія Соболєва, фракція «Батьківщини» виконала свою передвиборчу обіцянку і ухвалила законопроект, що відкриває цивілізований ринок землі. Цей документ дозволяє приватизовувати певну кількість землі, яка обробляється фермерами: «Але ми й надалі стоятимемо на сторожі того, щоб земля в жодному разі не перетворилася на єдиний товар, яким торгують. І тому «Батьківщина» наполягатиме на продовженні мораторію на продаж сільськогосподарської землі».
Політик також виділив проект закону, який «формує чесну владу», – Виборчий кодекс. Він повідомив, що відповідна робоча група врахувала пропозиції фракції «Батьківщина» та заяви про готовність фракції підтримати його.
«Мажоритарне лобі, яке звикло купувати виборців, чинитиме в парламенті перепони і гальмуватиме ухвалення Виборчого кодексу», – спрогнозував заступник керівника фракції і звернув увагу на обіцянку президента підписати саме той закон, який ухвалить Верховна Рада.
Важливими для першочергового ухвалення, на переконання Сергія Соболєва, є законопроекти щодо формування та наповнення Державного бюджету. Йдеться про три «антиофшорні» законопроекти, внесені «Батьківщиною», зокрема про трансферне ціноутворення. Його винесення блокують великі олігархічні групи, які не хочуть сплачувати податки, так як їх сплачує малий і середній бізнес, додав він.
Невідкладного законодавчого врегулювання, додав парламентарій, вимагають і питання обрання нового складу Центральної виборчої комісії, для чого дві найбільші фракції мають відкликати по одному кандидату, а також питання доформування складу Конституційного Суду.
До того ж, підсумував Сергій Соболєв, поточна сесія має стати визначальною у питанні затвердження незмінності курсу країни на євроінтеграцію та в структури НАТО.