«Батьківщина» наполягає на усуненні дискримінаційних норм з освітньої сфери

Щоб усунути низку дискримінаційних положень, які містяться у Законі України «Про повну загальну середню освіту», депутати фракції «Батьківщина» зареєстрували законопроєкт №3430. Його ухвалення гарантуватиме дотримання трудових прав освітян, особливо з-поміж працюючих пенсіонерів, а також забезпечить дітям з особливими потребами передбачене Конституцією України право на здобуття загальної середньої освіти в санаторних школах-інтернатах.

За словами одного з авторів законопроєкту №3430, народного депутата від «Батьківщини» Михайла Цимбалюка, зареєстрований парламентарями документ допоможе уникнути колапсу в освітній сфері, коли з одного боку впроваджуються проєкти Нової української школи, а з іншого – ігнорується багаторічний досвід і висока кваліфікація освітян.

«Прекрасно розумію педагогів, які стверджують, що норми закону про «Повну загальну середню освіту» є неприйнятними. Адже недалекоглядність подібних рішень влади може призвести до звільнення понад 70 тисяч педпрацівників – це ті люди, які все життя пропрацювали в школі, протягом всіх років роботи отримували мізерну заробітну плату. Саме тому ми зареєстрували документ, що захистить педагогічних працівників від свавілля їхніх керівників, коли настане час виходу на пенсію. Досвід і багаторічні напрацювання педагогів – неоціненні і ватрі того, щоб їх передавати як учням, так і молодим вчителям», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Ще одна норма, яку, на думку авторів законопроєкту, варто усунути з освітнього законодавства, – це запланована ліквідація санаторних шкіл. Цей тип установ – єдиний, де діти з важкими захворюваннями можуть одночасно здобувати повну загальну середню освіту та відновлювати своє здоров’я, здійснюючи лікування.

«Фактичне закриття санаторних шкіл, без передбачення на законодавчому рівні аналогів або альтернатив таким закладам, призведе до порушення прав тисяч дітей, неотримання ними передбаченої та необхідної допомоги та якісної освіти. Тому мусимо забезпечити виконання гарантованих Конституцією прав дітей на освіту в санаторних школах-інтернатах», – наголосив Михайло Цимбалюк.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова