Фракція «Батьківщина» наполягатиме на повторному голосуванні за законопроект щодо протидії корупції, яким пропонується запровадити в кримінальне процесуальне законодавство інститут громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь (№1165).
Про це журналістам заявив депутат від «Батьківщини», голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін.
«Ви бачили, що Опозиційний блок взагалі не голосував за цей закон, інші групи теж, тому що це – загроза для корупціонерів. Але ми будемо вимагати поставити його на переголосування на вечірньому засіданні Верховної Ради», – заявив він.
На ухвалення проекту закону щодо протидії корупції сьогодні на ранковому засіданні не вистачило депутатських голосів.
Доповідаючи цей законопроект з парламентської трибуни, Кожем’якін повідомив, що новий закон передбачає зміни до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні порушення, відповідно до яких запроваджується новий інститут кримінально-процесуального законодавства України – кримінальне провадження у формі громадського обвинувачення.
За словами депутата, згідно з законопроектом громадським обвинувачем може бути будь-яка фізична або юридична особа, яка безпосередньо є потерпілою від кримінального правопорушення, або якій стало відомо про вчинення щодо інших осіб кримінального правопорушення, яка подала слідчому заяву, повідомлення про вчинення відповідного кримінального правопорушення та заяву про проведення кримінального провадження у формі громадського обвинувачення.
«Запровадження такого інституту дасть можливість безпосередньо залучити громадськість до боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади. Ніколи пацієнт сам себе не продіагностує, треба залучати третю сторону, яка може висловити незалежну думку», – зауважив Андрій Кожем’якін.
Він також додав, що участь громадськості у подоланні корупції визначено в статті 13 Конвенції ООН проти корупції.
«Ніхто не має жодних сумнівів щодо того, що без участі громадянського суспільства, громадського контролю за діяльністю влади та насамперед правоохоронних органів корупцію в нашій країні не подолати. Причиною цього є відпрацьована роками корупційна «солідарність» працівників різних гілок влади. Насамперед, це суди, прокуратура, це органи внутрішніх справ і Служби безпеки. Тож політика держави має бути спрямована на усунення передумов такої небажаної «солідарності», або хоча би на мінімізацію її впливу на антикорупційні ініціативи», – заявив член фракції «Батьківщина».