«Батьківщина» лідирує на виборах в об’єднаних громадах із 32% серед кандидатів від партій, – Юлія Тимошенко

Згідно з попередніми результатами, «Батьківщина» перемогла на виборах в об’єднаних громадах, отримавши 32% голосів виборців серед кандидатів від партій. 

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

Політик повідомила, що вчора в 41 об’єднаних громадах відбулися вибори голів та депутатів. У виборчій кампанії «Батьківщина» послідовно виступала проти процесу централізації, який влада назвала процесом децентралізації. Згідно з підсумками виборів, 850 депутатів – це всі мандати, які розподілялися в 41 об’єднаній громаді, половина з них – 412 – самовисуванці. Інша половина  (410) – від партій, з них 32%  – це кандидати  від «Батьківщини» і 12% – від БПП.

Юлія Тимошенко подякувала всім людям, які підтримали партію «Батьківщина» на виборах об’єднаних громад та відзначила високу явку, яка сягнула 60%.

За словами лідера партії, цей результат повністю підтверджує всі останні соціологічні дослідження щодо лідерських позицій «Батьківщини».

«Це свідчить про те, що влада не має ніякого впливу на місцях. Люди віддають перевагу опозиції, тому що розуміють, що Україна рухається у неправильному напрямку», – заявила Тимошенко.

Водночас, за її словами, «Батьківщина» взяла участь у виборах в 41 об’єднаній громаді, щоб не дати можливості ліквідувати сільські школи у віддалених селах, не дати можливості ліквідувати фельдшерсько-акушерські пункти та не дозволити на корупційній основі розікрасти землі, які знаходяться в об’єднаних громадах.

«Ми вважаємо, що об’єднання громад – це ліквідація частини поселенської мережі в Україні – малих сіл і селищ. Це, по суті, урбанізація країни і очищення  сільськогосподарської землі від селян та аграріїв», – зазначила політик.

Лідер партії наголосила, що «Батьківщина» отримала перше місце серед партій, попри шалений тиск на кандидатів від партії, підкуп з боку аграрних кланів, використання  адмінресурсу та бюджетних коштів з боку кандидатів від влади. Ці факти зафіксовані також у висновках громадської організації «Опора», – додала політик.

Тимошенко також повідомила, що «Батьківщина» формуватиме фракції в усіх об’єднаних громадах, де партія здобула перемогу.

«Ми будемо робити все можливе, щоб жодне маленьке село не зникло, щоб жодного селянина не позбавили права мати доступ до шкіл, ФАПів, клубів та інших соціальних послуг. Боротьба буде напруженою, але ми готові у цій боротьбі захистити людей», – розповіла вона.

За її словами, «Батьківщина» відстоюватиме право сіл, селищ  та міст районного підпорядкування мати власну дохідну базу, зокрема, пропонуватиме закріпити за ними податок з доходів фізичних осіб та інші бюджетоутворюючі податки.

Також, за словами лідера партії, «Батьківщина» відстоюватиме право всіх громад, як об’єднаних, так і необ’єднаних, розпоряджатися землею, яка входить в межі об’єднаних громад.

Лідер «Батьківщини» нагадала, що у наступну неділю відбудеться другий етап виборів до об’єднаних громад, на яких 142 громади обиратимуть своїх голів та депутатів. Політик застерегла виборців від голосування кандидатів, які представляють велику аграрну мафію. За її словами, більшість таких кандидатів йдуть як самовисуванці.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова