«Батьківщина» категорично проти обману урядом людей щодо якості продуктів

«Батьківщина» категорично проти обману урядом людей щодо якості продуктів.

Про це повідомив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час розгляду урядового законопроекту №5448 про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування продукції.

За його словами, найбільший цинізм з боку Кабінету Міністрів України – називати «органічною» продукцію, при виготовленні якої використовуються хімічні засоби, заборонені речовини або речовини, щодо використання яких є обмеження, неорганічні засоби очистки та маркувати її «органічною».

«Як таке можна пропонувати парламенту? Як такий законопроект міг взагалі потрапити до сесійної зали?» – запитав політик у представника уряду та додав, що запропонований урядом документ є лобістським.

Як повідомив депутат від «Батьківщини», законопроектом пропонується маркувати «органічною» продукцію, яка містить 5% хімії.

«У жодному нормативному акті Європейського Союзу такого не дозволено, оскільки там насамперед дбають про здоров’я своїх громадян», – зауважив він.

Виступаючи під час обговорення наступного питання порядку денного, законопроекту про корми №2845-1, Сергій Соболєв зазначив, що на відміну від урядового закону про «органічну» продукцію, яким пропонується годувати людей хімією, представники профільного Комітету ВР підготували законопроект, яким пропонують заборонити використання ГМО в кормах для тварин.

«Фракція «Батьківщина» підтримає такий законопроект», – наголосив політик.

Насамкінець перший заступник керівника фракції  висловив свої зауваження щодо порядку денного пленарного засідання парламенту: «Мені здається, що сьогодні порядок денний сформований неправильно. Якщо це вже «аграрний день», то перше, з чого мав почати парламент, – продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, заборонити емфітевзис та передати землі за межами населених пунктів об’єднаним громадам», – заявив Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова