«Батьківщина» вимагає відсторонення голови аграрного комітету та створення ТСК для розслідування корупції в земельному законі

Голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики має конфлікт інтересів, виконує вказівки аграрних монополістів, нехтує законами України та регламентом. «Батьківщина» вимагає від спікера, регламентного та антикорупційного комітетів відсторонити Миколу Сольського.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час виступу у Верховній Раді.

«Микола Сольський, член фракції «Слуга народу», – це людина, яка маючи у власності 50 тисяч гектарів землі, протягує закон про розпродаж сільськогосподарських земель, відстоюючи свої корупційні інтереси», – наголосила Голова партії.

Юлія Тимошенко нагадала, що на своєму останньому засіданні аграрний комітет під керівництвом Миколи Сольського ухвалив безпрецедентне рішення. Депутати зробили розгляд поправок до закону про розпродаж землі таємним і позбавили аграріїв та представників громадськості можливості взяти участь в обговоренні доленосного документа.

«Ми не могли зрозуміти, чому пан Сольський, голова комітету, порушуючи всі регламенти та закони, виконує вказівку президента і реально протягує через парламент до Нового року закон, який дозволяє продати всі сільськогосподарські землі України. А потім зрозуміли, що пан Сольський є одним із засновників великих корпорацій, які вже прибрали до рук десятки тисяч гектарів землі. Це пряма корупція, а не просто конфлікт інтересів. Вони проводять через парламент ті антиукраїнські закони, які реально вирішують їхні шкурні інтереси. Вони хочуть викупити цю землю», – зазначила Голова партії.

Юлія Тимошенко закликала правоохоронні органи – НАЗК, ДБР та Генпрокуратуру – перевірити наявність у діях Миколи Сольського корупційних мотивів. Також «Батьківщина» ініціює створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка має перевірити діяльність голови аграрного комітету та встановити факти лобізму в антинародному законопроєкті про розпродаж сільськогосподарської землі.

«Ніхто їм не дозволить, захищаючи корупційні інтереси вже нової політичної команди, яка прийшла до парламенту, нівечити національні інтереси держави, людей та продавати сільськогосподарську землю. Наша команда буде діяти, і ми будемо наполягати, щоб подібні рішення, які стосуються території України, ухвалювалися винятково на всеукраїнському референдумі», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова