«Батьківщина» ініціює осучаснення та підвищення пенсій

Депутати від ВО «Батьківщина» розробили законопроєкт щодо забезпечення осучаснення та підвищення розмірів пенсій (№4038), покликаний покращити соціальний захист осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю.

Включення до порядку денного сесії вказаного законопроєкту було підтримано під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Законом України «Про пенсійне страхування» було передбачено здійснення щорічного березневого перерахунку пенсій з урахуванням не менше 20 відсотків показника зростання середньомісячної заробітної плати (доходу) по Україні за минулий рік, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік. А Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» гарантував індексацію пенсій.

Однак ухваленим у 2016 році законом №1774 було скасовано березневе підвищення трудових пенсій та індексацію пенсій, що є порушенням статті 22 Конституції України. Розроблений командою «Батьківщини» законопроєкт покликаний припинити це порушення та встановити норми підвищення розмірів пенсій.

«Замість березневого підвищення пенсій, у 2020 році проведено в травні. Таким чином на пенсіонерах безпідставно зекономлено за березень-квітень», – повідомив один з авторів законопроєкту Михайло Цимбалюк.

Законопроєктом №4038 передбачено, що:

– індексація пенсій здійснюється згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» за нормами, що дасть можливість підвищувати доходи пенсіонерів та осіб з інвалідністю протягом року;

– проведення щорічного березневого перерахунку пенсійних виплат з урахуванням не менше 80% (було до 2014 року 20%) показника зростання середньомісячної заробітної плати (доходу) по Україні за минулий рік, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік;

– при призначенні розмірів пенсій враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні за минулий рік, а зараз враховується за три роки.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова