«Батьківщина» голосуватиме за скасування корупційної мажоритарної складової, – Іван Крулько

«Батьківщина» виступає за скасування абсолютно корупційної мажоритарної складової, яка здебільшого приводить до українського парламенту олігархів та корупціонерів.

Про це сказав народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час мітингу під Верховною Радою щодо скасування виборів за законом Януковича та ухвалення нового Виборчого кодексу з відкритими списками.

«Батьківщина» у першому читанні підтримала цей закон і голосуватиме за нього у другому читанні з урахуванням наших пропозицій і поправок. Для нашої політичної сили виключення мажоритарної складової є принциповою позицією. Український парламент не має формуватись, коли виборчі округи перетворюються на скупку голосів, коли реально вибір людини нічого не означає, бо вже все вирішено до виборів», – пояснив він.

За словами політика, пропорційна система з відкритими списками дасть змогу кожному виборцю захистити свій вибір і обрати якісний парламент.

«Батьківщина» готова до відкритих списків і внутрішньопартійної конкуренції, до праймеріз, які дадуть змогу привести до Верховної Ради гідних людей», – зауважив парламентарій.

На думку заступника Голови партії, нова виборча система дасть змогу повернути довіру до парламенту та сформувати його так, щоб суспільство пишалося ним, а не вважало своїм найбільшим злом, як зараз.

«Повернути довіру до парламенту – це значить повернути довіру до інституцій держави, зробити державу сильнішою», – підсумував Іван Крулько.

Він подякував громадськості за те, що вони порушили зараз це питання і тиснуть на політикум, щоб той виконав свої обіцянки, які давав на початку каденції.

Парламентар нагадав, що новий закон про вибори мав бути ухвалений ще 5 років тому. Це була обіцянка всіх партій, які сформували коаліцію ВРУ цього скликання.

«У першому читанні більшість проголосувала за цей закон не тому, що вони за цю систему, а тому що вірили: цей закон не пройде. Документ набрав рівно 226 голосів. Зараз провладна більшість усіляко блокує його ухвалення, щоб знову сформувати Верховну Раду під себе. Наше ж завдання  не допустити цього», – нагадав народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова