«Батьківщина» голосуватиме проти так званих бюджетоутворюючих законів уряду, – Юлія Тимошенко

Фракція «Батьківщина» не голосуватиме за так звані урядові бюджетоутворюючі закони, які позбавляють фінансів місцеві бюджети та створюють «податкові лагуни» для підприємств, наближених до влади.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила журналістам в кулуарах Верховної Ради.

«Законопроект № 5131 У передає на місцевий рівень безліч зобов’язань за такими видатками, як фінансування житлово-комунальних послуг для бюджетних установ та іншими непритаманними для місцевих бюджетів видатками. Але грошей для їхнього фінансування на місцевий рівень не дають. За попередніми розрахунками, дефіцит місцевих бюджетів може досягти 20 млрд гривень», – наголосила вона.

Аналізуючи законопроект  №5132 У, політик зазначила, що за красивою назвою прихований жахливий зміст. Висновки профільного комітету з євроінтеграції також доводять, що документ не відповідає європейському праву. За словами Юлії Тимошенко, уряд, забираючи гроші у громад, впроваджує не децентралізацію, а абсолютну централізацію бюджету.

«Цей законопроект не можна підтримувати. Його навпаки – треба знімати з розгляду. Хто  буде за це голосувати, той вже на заробітній платі у великої аграрної мафії, яка сьогодні зачищає сімейні ферми», – пояснила політик.

Тимошенко також пояснила, що законопроектом «скасовується пільгова система оподаткування для малих та середніх аграрних підприємств, у ручному режимі штучно добивають фермерські господарства, податки на дизельне пальне підвищують на 30%, через вартість транспортування аміаку збільшується вартість добрив для аграріїв».

«За допомогою законопроекту № 5132 У застосовується комплексна система знищення сімейних фермерських господарств, яких в країні і так усього 43 тисячі. У сусідній Польщі -2,5 мільйони  фермерських господарств. У нас не дають розвиватися фермерським господарствам лише тому, що кланам потрібна с/г земля, звільнена від українців», – обурилась політик.

Критикуючи  законопроект уряду Гройсмана № 5368 щодо так званого покращення інвестиційного клімату, лідер фракції наголосила, що він покращує не умови для розвитку малого та середнього бізнесу, а «арсенал засобів для виведення грошей в офшорні зони».

«Повністю нівелюється закон про трансфертне ціноутворення і відкривається  зелений шлях до того, щоб усі великі корпорації та уся українська тіньова мафія продовжували працювати через офшори. Окрім цього, для своїх та для себе влада створює так звані «податкові лагуни» – внутрішні митні зони без податку на додану вартість. Вони роблять це для себе: для «Рошена», для корпорацій Порошенка, інших кланів,  які 25 років знищують Україну», – розповіла лідер фракції.

Окрім цього, Юлія Тимошенко наголосила, що «Батьківщина» подає до НАБУ, ГПУ та СБУ заяви про злочин спікера Андрія Парубія, оскільки він підписав законопроект до розгляду в другому читанні без антикорупційних змін, які ухвалили у першому читанні.

«Мафія попрацювала і хоче провести свої закони. Ми попередили пана Парубія, що подаємо заяву про злочин в НАБУ, ГПУ та СБУ про фальсифікацію результатів голосування в першому читанні»,- підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова