«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа»

«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа», адже вона є продовженням політики Гройсмана-Порошенка щодо знищення української нації.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила журналістам на брифінгу в парламенті після ухвалення провладними фракціями БПП, «Народного фронту», «Самопомочі» та Радикальної партії законопроекту №6327.

«Наша фракція, по суті, єдина, яка голосувала проти цього. Ми не підтримали цю медичну реформу», – наголосила вона.

За словами політика, сутність ухваленого документу полягає в наступному: у всіх громад України – у села, селища,  міста, району, в області – забирають всі гроші, які раніше виділяли по всій країні на охорону здоров’я.

Юлія Тимошенко пояснила, що влада збиратиме кошти в один «корупційний котел» в центрі, розподілятиме їх у ручному режимі, унаслідок чого місцеві громади залишаться без фінансів для закладів охорони здоров’я в регіонах.

На думку лідера «Батьківщини», такими діями будуть знищені ФАПи та сільська медицина, а також відбудеться суттєве скорочення медичних працівників: «Безліч сільських ФАПів, маленьких лікарень, стаціонарів, профільних лікарів залишаться без фінансування, тому що його просто не вистачить. А без фінансування такі лікарні зникнуть з території України. Спочатку зникне сільська мережа лікувальних закладів і на вулиці залишаться люди, які працюють лікарями, медичними працівниками».

Парламентар також зауважила, що йдеться приблизно про 102 млрд грн: «Після виконання цього закону більше жодна громада країни не зможе фінансувати свої лікарні».

Окрім того Юлія Тимошенко розповіла, що обіцяне владою підвищення зарплат медичним працівникам відбудеться за рахунок скорочення їхньої кількості. Також  урядовою реформою передбачене фінансування лише сімейних лікарів, а вузькопрофільні спеціалісти залишаться без державної підтримки.

«Так званою медичною реформою введено співфінансування медичних послуг, зокрема оплата людьми операцій, які можуть коштувати від 20 до 100 тис. грн. Українці, доведені до зубожіння, не зможуть зробити ці операції. Таким чином, вони будуть позбавлені медичної допомоги», – додала вона.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що критична позиція фракції до так званої медичної реформи поділяється професійними медичними колами. Вона розповіла про резолюцію Форуму медичних працівників, який вчора відбувся в Києві, у якій медики рекомендували владі ухвалювати альтернативний законопроект №7065 щодо реформування медичної галузі. Цей документ розроблений «Батьківщиною» та іншими депутатами та передбачає обов’язкове медичне страхування.

«Сьогодні в цій залі депутати проголосували за те, що є початком кінця системи охорони здоров’я в Україні», – обурено наголосила політик.

Вона також продемонструвала присутнім висновки Рахункової палати щодо витрат на закупівлю ліків та обладнання за державний кошт у 2014—2017рр. через міжнародні організації і висловила обурення масштабами корупції в цій сфері.

«За 2015—2016 роки було передплачено на закупівлю ліків майже 6 млрд грн, а поставлено було лише 50% ліків і з фактично простроченим терміном використання. За 2017 рік проплачено ще 6 млрд грн на ліків. Закінчується 2017рік – не поставили ліків на жодну копійку. Ось як ліквідується населення України», — підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова