«Батьківщина» допомогла львів’янам виграти суд проти монополіста «Львівгаз», – Олександр Трохимець

Сьогодні Шевченківський районний суд Львова виніс перше рішення у справі щодо оскарження незаконних дій ПАТ «Львівгаз» щодо нарахування граничних норм споживання газу 9,8 куб. метрів.

Про це повідомив керівник юридичної групи, яка готувала позов до суду, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП Олександр Трохимець.

За його словами, суд зобов’язав ПАТ «Львівгаз» здійснити перерахунок відповідно Постанови КМУ у розмірі 4,4 куб. метрів.

«Команда «Батьківщини», яка займається захистом прав споживачів у взаємовідносинах з монополістами, спільно з львівською обласною парторганізацією під керівництвом Михайла Цимбалюка в судовому порядку повернули монополіста «Львівгаз» у правове поле», – наголосив юрист на своїй сторінці у Facebook.

Окрім того, Олександр Трохимець відзначив, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» позивачі звільнені від сплати судового збору.

«А за кожен програний суд монополіст сплатить до бюджету 1600 грн. Отже, за кожну незаконну дію проти кожного громадянина можна стягувати по 1600 грн. Наприклад, оскарживши  кожне щомісячне незаконне нарахування в Україні, можна законно стягнути до бюджету з монополістів декілька мільярдів гривень», – пояснив він.

Як вже повідомлялося, в Окружному адміністративному суді Києва 7 вересня відбулося перше засідання у справі оскарження незаконного підвищення квартплати для киян удвічі.

Нагадаємо також, що Окружний адмінсуд Києва вже понад рік розглядає два тарифні позови лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко: проти уряду – про скасування втричі підвищеної ціни на газ для населення, та проти НКРЕКП – про незаконне підвищення тарифів на гарячу воду та опалення.

Як уточнив представник Юлії Тимошенко, у справі проти уряду Гройсмана зараз проходить судово-економічна експертиза «економічно обґрунтованої» ціни на газ, а справа проти НКРЕКП перебуває в режимі письмового провадження вже більше 9 місяців.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова