Завдяки «Батьківщині» Рада розгляне продовження мораторію на продаж землі 7 грудня

Фракція «Батьківщина» домоглася, щоб Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ таки розглянув законопроекти щодо мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

За результатами засідання парламентський комітет вирішив, що в четвер, 7 грудня, в сесійній залі розглядатиметься проект закону №7350 про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, який передбачає пролонгацію земельного мораторію на рік.

Під час засідання лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко доповідала власний законопроект № 5476, який передбачав п’ятирічний мораторій на продаж сільськогосподарської землі та право селян продавати земельні паї державі за ринковою ціною.

Вона закликала членів комітету рекомендувати для розгляду у сесійній залі будь-який законопроект, що передбачає мораторій, адже Україна має «не землею торгувати, а створювати умови для розвитку фермерського сектору».

«Наша стратегія як держави – створити всі можливі системи підтримки для фермерських господарств: доступні довгострокові кредити під низький відсоток, щоб фермерські господарства могли переробляти сировину, як це робиться в країнах ЄС. Тоді ми зможемо сказати, що українська земля дає прибуток українцям», – наголосила політик.

Екс-прем’єр-міністр зазначила, що на сьогодні від реалізації аграрної продукції на експорт Україна отримує близько 18 млрд. євро, а може значно збільшити цей показник.

«Тільки від аграрного комплексу ми можемо отримати щорічно більше, ніж ВВП країни, який становить близько 100 мільярдів євро», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також попередила аграрне лобі в парламенті, яке намагається відкрити ринок землі, що українські чорноземи є кому захистити: «Лобізм у земельному питанні, який є антидержавним та антинаціональним, не пройде. В Україні знайдуться сили, які зможуть це зупинити».

Лідер «Батьківщини» також зауважила, що під час дії мораторію на продаж землі завданням на наступний рік для профільного комітету має бути розробка ефективної державної стратегії у бюджетній, кредитній, фінансовій політиці щодо аграрного сектору, яка дала б можливості для потужного розвитку фермерських господарств.

Як вже повідомлялося, «Батьківщина» разом з Асоціацією фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) та профспілками працівників АПК на засіданні Погоджувальної ради 4 грудня виступили за продовження мораторію на продаж землі та вимагали, щоб це питання було проголосоване у парламенті вже цього тижня.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова