Для встановлення справедливих тарифів «Батьківщина» буде використовувати усі можливості – і законодавчу роботу, і правові інструменти.
Про це заявив журналістам народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько.
«Наша фракція виробила чітку стратегію в судах і буде послідовно добиватись відміни завищених цін на газ для населення. Ми оскаржуватимемо рішення уряду, які не відповідають законодавству. З іншого боку фракція далі буде домагатися створення ТСК для вивчення економічної обґрунтованості тарифів. Ці тарифи мають бути ринковими. Але їх ринковість в умовах, коли є один монополіст, мусить бути зважена з усіх сторін, у тому числі, враховуючи здатність людей сплачувати тарифи, які виставляє уряд і НКРЕКП», – пояснив політик.
Крулько зазначив, що на вчорашньому попередньому засіданні у справі Юлія Тимошенко проти уряду представники Кабміну не змогли надати документи, на підставі яких була сформована нова «драконівська» ціна на газ – 6879 грн за тисячу кубометрів.
«Ми вважаємо, що постанова про нові ціни на газ є абсолютно необґрунтованою. Її потрібно скасувати судом як таку, що не відповідає закону. Сторона відповідача досі не надала суду документи, які обґрунтовують нові тарифи на газ. Дуже прикро, що представники КМУ, задіяні в суді, мають низький фаховий рівень. Платники податків утримують цілу армію чиновників, які навіть нездатні ефективно представити державний орган», – розповів парламентар.
Депутат нагадав, що «Батьківщина» підготувала низку законопроектів, щоб вирішити проблему завищеного тарифоутворення, встановити справедливу ціну на газ та інші комунальні послуги для населення. Незалежно від того, як буде діяти більшість, фракція буде і далі домагатися зниження тарифів, пояснив Крулько.
«Вибори довели усім, що українці підтримують нас в питанні тарифної політики. Це показали вибори по 7 округах, в двох з яких впевнено перемогла «Батьківщина». Натомість усі кандидати від провладної більшості на семи округах програли – це також оцінка роботи уряду», – наголосив депутат.
За словами Івана Крулька, необґрунтованість тарифів доводить ще одна цифра, яка сплила нещодавно у так званій справі Онищенка.
«Коли Генпрокуратура готувала подання щодо Онищенка, слідство встановило ціну, за якою ПАТ «Укргазвидобування» продавав газ для приватних кампаній – 1590 грн за тисячу кубометрів. Виникає два питання до ГПУ. По-перше, якщо державній компанії було вигідно продавати фірмам газ по 1590 грн, тоді чому населенню продають втричі дорожче – по 6879 грн? По-друге, чи понесуть відповідальність представники ПАТ, які обдурили і обібрали населення, завищивши ціни на газ?» – обурено наголосив депутат.
На його переконання, це приклад конфлікту одного судочинства, коли є кримінальна справа проти конкретної особи, з іншого боку – упускають з розгляду інших дійових осіб, які також винні в розкраданні газу і продажу його за заниженими цінами приватним фірмам.
«Має бути справедливість. Ми вважаємо, що 1590 грн – це ціна, за якою мав би купувати газ громадянин України у держави, не переплачуючи втричі вартість. Є велике питання і щодо системи субсидій, яка працює як корупційна схема. 80 млрд грн – це кошти, які вимиваються напряму з держбюджету і надходять у руки приватних компаній. Тому «Батьківщина» буде домагатися перегляду системи субсидування, щоб кошти надходили безпосередньо громадянам України, а не компаніям, які контролюють олігархи», – пояснив політик.
Нагадаємо, цього тижня відбулись попередні засідання по двох «тарифних» позовах Юлії Тимошенко – проти НКРЕ та уряду Гройсмана, в яких лідер «Батьківщини» оскаржує неправомірность встановлення підвищених тарифів на гаряче водопостачання та постанову №315 КМУ від 27 квітня 2016 р., якою були скасовані так звані соціальні норми споживання газу за пільговими цінами і встановлено єдину ціну на газ для споживачів у розмірі 6879 грн за тисячу кубометрів.
Тексти позовів можна перглянутити тут: