Фракція «Батьківщина» боротиметься за повернення пільгової системи оподаткування для сільгоспвиробників.
Про це лідер Юлія Тимошенко заявила у програмі «Великий ефір» зі Світланою Орловською, яка виходить на телеканалі «NewsOne».
«Наша фракція буде збирати всі сили, щоб повернути пільгову систему оподаткування для фермерів. Бо, по суті, аграріїв обікрали! Ми будемо і далі боротися за фермерів», – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» нагадала, що у Законі про Державний бюджет на 2017 рік через скасування пільгової системи оподаткування аграрії втратили 24 мільярди гривень, натомість «повернуті лише 4 мільярди гривень, але й ті віддані великим агрохолдингам».
Політик впевнена, що Україна має перетворитися не на сировинну країну, а на державу, яка експортує готову сільськогосподарську продукцію, як це робить, наприклад, Італія, постачаючи спагеті, печиво та інші продукти переробки.
«Сьогодні країна торгує сільгоспсировиною – зерном, кукурудзою, рапсом – та отримує від на експорту в аграрній сфері лише 18 мільярдів доларів замість 180 мільярдів, які можна б було отримати при торгівлі готовою продукцією з цієї сировини», – пояснила вона.
Лідер «Батьківщини» нагадала, що «для всіх розвинених аграрних країн головний уклад аграрної економіки – це сімейні ферми».
«У Польщі 2,5 мільйони сімейних ферм, у нас довели практично до 43 тисяч сімейних ферм», – розповіла Юлія Тимошенко.
Політик також нагадала, що є «послідовним противником продажу сільськогосподарської землі» і навела приклад Канади, де в державній власності перебуває 90% с\г землі, натомість в Україні цей показник значно менший – 35%.
Тимошенко пояснила, що сільськогосподарська земля в нашій країні або розпайована, або приватизована через державні с\г підприємства.
Лідер «Батьківщини» обурена тим, що аграрні монополісти, які володіють сотнями тисяч гектарів сільгоспземлі, лобіюють впровадження продажу землі, що може позбавити Україну «шансу на економічним підйом».
«Це недопустимо, адже земля є головним ресурсом для підняття економіки нашої країни, для створення робочих місць в державі. І якби ми проводили б політику ефективного використання землі, сьогодні нам ніякий МВФ не був би потрібен», – пояснила Юлія Тимошенко.
Водночас лідер «Батьківщини» допускає продаж державі земельних паїв за ринковою ціною.
«Люди, які не хочуть володіти землею, – продають її державі, а держава збирає масиви землі і віддає їх сімейним фермерським господарствам в довгострокову оренду з пільговою системою оподаткування. Ми виступаємо за такий підхід», – підсумувала Юлія Тимошенко.