Андрій Сенченко: Україні необхідно повертатися до Будапештських гарантій

Володимира Путіна не цікавить вирішення питань Криму та Донбасу, його діяльність спрямована на розвал України.

На цьому наголосив член Політради ВО «Батьківщина», лідер Всеукраїнського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко в ефірі телеканалу ZIK.

«На мою думку, Путін не збирається нічого вирішувати ні щодо Криму, ні щодо Донбасу, він хоче й надалі знищувати нашу державу. Доки в нього залишиться право і можливість формувати порядок денний в Мінську чи в Нормандському форматі, доти не буде вирішене питання Криму і Донбасу», – сказав він.

На переконання Сенченка, Україні необхідно повернутися до переговорів з учасниками Будапештського меморандуму.

«Насправді потрібно повертатися до Будапештських гарантій і сідати за стіл з країнами-гарантами. За цим столом потрібно обговорювати заходи щодо примусу до миру Росії і звільнення наших територій. Вони мають бути настільки жорсткі, аби процес реально почався», – наголосив політик.

Андрій Сенченко також звернув увагу, що «є один політик на Банковій, Петро Порошенко, який не планує повертатися до Будапештського меморандуму».

Окрім того, громадський діяч вважає, що у сьогоднішньому вигляді санкції проти РФ триватимуть десятиліттями і завдадуть значних збитків країнам, які їх запроваджували.

«Водночас, ці санкції не сприяють поверненню Донбасу. Вони санкції розтягуються на десятиліття і приносять збиток не лише тим країнам, щодо яких вони направлені, але й тим, які вводили. Тому, треба різко їх робити жорсткими», – зауважив лідер «Сили права».

Сенченко також висловив упевненість: «Якщо би була адекватна реакція на окупацію Російською Федерацією Криму у вигляді санкцій, то ми б зараз були зовсім в іншому стані і Росії не було б ні на Донбасі ні в Криму».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова