Якщо б у сьогоднішньому парламенті дотримувалися регламенту, якщо би Банкова не керувала роботою незалежної гілки влади, то Верховна Рада була би на порядок ефективнішою.
Таку думку висловив член Політради партії «Батьківщина», голова Всеукраїнського руху «Сила права» Андрій Сенченко в ефірі телеканалу «NewsOne».
Він розкритикував реформи, які запропонував зробити спікер Андрій Парубій.
«Абсолютно помилкова траєкторія, яку обрав Парубій. Можливо, він хоче увійти в історію як спікер-реформатор, а насправді він увійде в історію як спікер, який ігнорує Регламент», – зауважив Сенченко.
Зокрема, він зазначив, що голова Верховної Ради «глибоко помиляється в тому, що комітети мають бути адекватними відповідним міністерствам».
«Насправді, основна частина комітетів повинна бути адекватною стратегічним завданням, які стоять перед українською владою. Адже нам потрібно не тільки механічно підтримувати те, що генерують міністерства. Нам необхідно дуже багато змінювати в країні», – вважає Андрій Сенченко.
Як приклад політик назвав створення Міністерства окупованих територій. Як зауважив Сенченко, це вже призвело до того, що всі інші міністерства тепер перестали займатися проблемами окупованих територій, киваючи на новостворений орган.
«Потрібен був урядовий комітет, в який входили б представники всіх міністерств. Вкрай потрібен комітет ВРУ з проблем окупованих територій, деокупації та біженців. Тому що це проблема, яка не осмислена ні на рівні законодавчого органу, ні на рівні РНБО», – переконаний лідер «Сили права».
Андрій Сенченко також звернув увагу на кнопкодавство, яке панує в українському парламенті. Він нагадав, що в ККУ є така стаття як привласнення владних повноважень.
«І коли депутати присвоюють собі право голосу інших народних обранців, то за це треба карати. Необхідно відшліфувати відповідне законодавство і за кнопкодавство – садити за грати», – різко висловився громадський діяч.
Член Політради партії «Батьківщина» також висловив переконання: «Щоб парламент працював ефективно, потрібно не перетасовувати комітети, а відновити незалежність цієї гілки влади. Я думаю, що іншого механізму, як зміни закону про вибори та проведення виборів на партійній основі, для цього не існує».