Андрій Сенченко: Розміну Криму на Донбас не буде!

Багато хто критикував обговорення в ЗМІ та соцмережах неперевіреної інформації щодо висловлювань президента США Дональда Трампа про «російський» Крим.

У понеділок Державний департамент Сполучених Штатів ще раз підтвердив політику офіційного Вашингтону: Крим – це Україна.

Відповідну заяву озвучив високопоставлений офіційний представник Держдепартаменту США.

«Ми підтримуємо територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, і наша політика по Криму залишається незмінною», – зазначив представник зовнішньополітичного відомства США у відповідь на прохання прокоментувати нещодавні висловлювання президента Трампа і при цьому додав: «Наші санкції – наші кримські санкції – залишатимуться в силі, допоки Росія не припинить окупацію та не поверне Крим Україні».

Впевнений, що будь-який привід підходить для «вичавлювання» з наших партнерів виразних заяв з цього питання.

Наступний етап – привчити їх до думки, що захоплення Криму та війна на Донбасі – це одна і та ж подія – збройна агресія Російської Федерації проти України. Все, що відбулося, хоч оптом, хоч в роздріб, зобов’язує США та Великобританію – країни, що ухвалили відповідно до Будапештського меморандуму гарантії безпеки і територіальної цілісності України, вжити вичерпних зусиль для відновлення статусу-кво.

Незважаючи на сумну історію Будапештських гарантій, шлях до повноцінного миру лежить через їх реалізацію. Тільки в цьому форматі право визначати порядок денний належить Україні. Україна виконала свої зобов’язання. Тепер слово за гарантами.

Ми не закликаємо країни-гаранти воювати за нашу землю, але наполягаємо на спільних зусиллях з примусу агресора до миру та звільнення наших територій, а також на істотному посиленні військово-технічної допомоги для створення ефективної системи протиповітряної оборони, відродження військово-морських сил і зміцнення можливостей на сучасному рівні протистояти наземному вторгненню.

Тож, панове, пора перестати грати словами, об’єднати всі санкції та посилити їх до рівня, достатнього для примусу агресора до миру і повного визволення наших територій.

Крим на Донбас ми не міняємо!

Андрій Сенченко, член політради партії «Батьківщина», лідер Всеукраїнського руху «Сила права», Facebook, 19 червня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова