Передбачається, що з початку травня Національна служба здоров’я фінансуватиме заклади охорони здоров’я на 90%, з 1 червня – на 75%, а з 1 липня і до кінця року – на 60%. Все інше медичні заклади будуть змушені заробляти самостійно.
Як їм це зробити в умовах карантину?
Адже у зв’язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби, у лікарнях призупинено консультування, госпіталізацію та лікування планових хворих, проведення операцій без гострої необхідності. Приймаються пацієнти тільки в ургентних і невідкладних випадках!
Медичні працівники через відсутність у лікарень коштів можуть залишитися без заробітних плат. Зрив роботи закладів охорони здоров’я у таких умовах гарантований! Та й зовсім якось виходить не по-державницьки: лікарні коштом місцевих бюджетів повинні шукати не тільки тест-системи, захисні засоби, апарати ШВЛ, готувати відповідно до вимог інфекційні відділення, розробляти методи заохочення утримування медпрацівників на роботі в умовах колосального навантаження, а ще й думати, як просто вижити.
Саме тому звернувся до прем’єр-міністра з пропозицією продовжити фінансування закладів охорони здоров’я за тими нормативами, що діють сьогодні.
Крім того, пропоную внести зміни до Державного бюджету на поточний рік щодо суттєвого збільшення видатків на охорону здоров’я, яке за оцінкою Рахункової палати може складати не менше 5 млрд грн. Це дозволить суттєво збільшити фінансування заходів, спрямованих на боротьбу з коронавірусною хворобою (COVID-19) та її наслідками.
Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 26 березня 2020 року.