Андрій Пузійчук: Саме успішна реформа децентралізації дасть поштовх для розвитку країни

Верховна Рада конституційною більшістю (301 голос «за») прийняла закон, яким врегульовуються окремі питання організації та діяльності органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій (№ 3651-д).

Фракція «Батьківщина» і я особисто голосували за підтримку закону.

Без прийняття цього закону органи місцевого самоврядування не могли б повноцінно функціонувати у новостворених громадах і районах, неможливо було б створити нові райдержадміністрації.

Звичайно, такий закон мав би бути ухвалений значно раніше, ще до місцевих виборів, аби чітко всі розуміли, які повноваження мають бути у реорганізованих органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій на районному рівні.

Закон покликаний вирішити питання, що стосуються:

– закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих органів, районних рад у зв’язку з ліквідацією старих і формуванням нових районів;

– правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків територіальних громад;

– правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли загальні інтереси територіальних громад ліквідованих районів.

Разом з тим залишилося багато питань, на які положення прийнятого закону не дають відповіді.

Також питання відповідності Конституції України проведеної урядом зміни адміністративно-територіального устрою не знято з порядку денного.

Очевидно, що зміни до законодавства мають бути такими, які дозволяють місцевій владі повноцінно управляти фінансами, землею, ресурсами, захищати права мешканців громад, розв’язувати нагальні питання життєдіяльності громад.
Адже саме успішна реформа децентралізації, яка поки що є єдиною позитивною реформою, дасть поштовх для розвитку країни

До речі, сьогодні міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов заявив, що нове районування України в рамках реформи децентралізації наступного року можуть переглянути…

Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 листопада 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова