Андрій Пузійчук: Президентський законопроєкт про референдум – це ілюзія, а не реальний механізм народовладдя

Ініційований президентом законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» є ілюзією виконання владою своїх передвиборчих обіцянок.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пузійчук в ефірі телеканалу КРТ.

Депутат зауважив, що за період президентства Володимира Зеленського було зареєстровано понад дві тисячі законопроєктів, а понад 200 законів були підписані і набули чинності. Утім, обіцяний напередодні виборів закон про народовладдя розглядають лише зараз.

«Нарешті він дійшов до законопроєкту про референдум, прийняти який обіцяв ще торік під час передвиборчої кампанії. Це ілюзія чи виконання зобов’язань? Схоже більше на ілюзію того, що влада починає виконувати якісь свої обіцянки», – переконаний політик.

Андрій Пузійчук нагадав, що фракція «Батьківщина» зареєструвала законопроєкт про референдум ще у вересні 2019 року, до якого згідно з регламентними нормами парламенту можна було реєструвати альтернативні законопроєкти. Однак депутати фракції «Слуга народу» цього не зробили.

«Натомість вони взяли законопроєкт «Батьківщини» і спотворили його», – обурився народний депутат.

Політик зауважив, що президентський законопроєкт про референдум у порівнянні з Конституцією суттєво знижує перелік питань, які не можуть бути вирішені шляхом референдуму. Крім того, він передбачає можливість вирішення на референдумі питання втрати чинності законом або окремими його положеннями.

Зважаючи на це, фракція «Батьківщина» намагалася мінімізувати негативні наслідки від законотворчості монобільшості, і підготувала свої правки до їхнього закону.

«Мною подано близько 50 поправок до цього законопроєкту. Вони стосуються недопущення обмеження народовладдя. Має бути можливість винести на референдум будь-яке питання за винятком заборон, встановлених Конституцією. Це одна-єдина заборона – щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії. Ми пропонуємо збільшення строку збору підписів для ініціювання референдуму за народною ініціативою. Визначений проєктом 60-денний термін, на мою думку є недостатнім», – наголосив Андрій Пузійчук.

Також депутат переконаний, що потрібно виключити процедуру електронного голосування, оскільки в сучасних умовах це є надто ризиковано з точки зору можливості фальсифікацій.

«Очевидно, «слуги народу» розуміють, що їхні закони дуже низької якості, і вже думають, як зняти з себе відповідальність та скасовувати прийняті закони через референдум», – зазначив Андрій Пузійчук.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова