Андрій Пузійчук: Питання залучення інвестицій для економічного розвитку територій має стати пріоритетним для держави

Впровадження найновітніших технологій у виробництві, сертифіковане обладнання, великі складські приміщення, мережа транспортних комунікацій, сканування сировини на предмет забруднення, функціонування очисних споруд і навіть своя власна ТЕС – це не захмарна перспектива для українських компаній, а вже сьогочасна реальність.

Вражень від відвідування Індустріального парку «Коростень» безліч! Гордий, що на моїй батьківщині є такий потужний кластер, який включає підприємства з екологічно чистого виготовлення плит МДФ, ламінованої підлоги, дверних полотен, меблевих деталей, пиломатеріалів, паркетної тришарової дошки та ін. Продукція підприємств, до речі, експортується у понад 30 країн світу: Європу, Америку, Канаду та до країн Близького Сходу.

Хоч у парку все і автоматизовано, але, все одно, підприємства забезпечують 2000 робочих місць, ще майже 3000 осіб обслуговують холдинг. В умовах зростання безробіття у зв’язку з карантином – це безцінно для такого містечка.

Саме такі майданчики можуть дати поштовх для розвитку всіх регіонів України. Це і нові робочі місця, і розвиток малого та середнього бізнесу, і зміцнення громади за рахунок надходжень до місцевого бюджету. Наприклад, Індустріальний парк «Коростень» за минулий рік до місцевого бюджету сплатив понад 48 млн грн, всього ж сплачено податків та митних платежів – близько 100 млн грн.

Тож залучення інвестицій, необхідних для розбудови таких кластерів, має стати одним з пріоритетів держави. Це забезпечить сталий економічний розвиток території. Перевірено на прикладі Коростеня!

Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facеbook, 26 травня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова